Sa oled siin

Parts allkirjastas lennundusleppe Singapuriga

14.02.2012

 

Täna allkirjastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts koos Singapuri transpordiministri Lui Tuck Yew´ga Eesti ja Singapuri vahelise lennundusleppe, mille eesmärgiks on luua lennuühendus Eesti ja Singapuri vahel.

Kokkulepe hõlmab samuti vastastikuse juurdepääsu tagamist lennuliinidele, võrdsete võimaluste tagamist ettevõtjatele ning mittediskrimineerimist Euroopa Liidu aluslepingutes sätestatud põhimõtteid arvestades. Allkirjastatud kokkulepe tuleb ratifitseerida riigikogus.

Kokkulepe jõustub pärast seda, kui lepinguosalised on teineteist kirjalikult teavitanud kokkuleppe kohaldamiseks vajalike riigisiseste menetluste lõpuleviimisest.

Praegu toimub lennuühendus Euroopa Liidu ja Singapuri vahel mõne liikmesriigi ja Singapuri kahepoolse lennunduskokkuleppe alusel.

Lepingu allkirjastamine toimus Singapuris peetava III rahvusvahelise lennundusmessi Airshow 2012 raames.  

-----------------------

Pildil 1: Juhan Parts ja Singapuri transpordiminister Lui Tuck Yew allkirjastamas Eesti ja Singapuri vahelist lennunduslepet.

Pildil 2: Juhan Parts, Singapuri transpordiminister Lui Tuck Yew ja Malaisia transpordiminister Dato´Seri Kong Cho Ha Singapuri rahvusvahelisel Lennundusmessil Airshow 2012.