Sa oled siin

Pariisi visiidil tutvub ettevõtlusminister Prantsuse ettevõtluskeskkonnaga

18.01.2016
Ettevõtlusminister Liisa Oviir
Ettevõtlusminister Liisa Oviir

Ettevõtlusminister Liisa Oviir tutvub täna ja homme Pariisis Prantsusmaa ettevõtluse tugiorganisatsioonidega, kohtub Prantsuse ettevõtlusministriga ning Euroopa Kosmoseagentuuri juhtkonnaga.
 
Oviir külastab Prantsusmaa suurimat ettevõtjate võrgustikku MEDEFi, investeerimispanka BPI France’i, ettevõtlusagentuuri Business France’i ning Prantsuse Start Up Teami French Tech’i.
 
Prantsusmaa on äsja ümber korraldanud ettevõtluse turgistruktuurid ning Eestil seisab see lähiajal plaanis.
Minister Oviir ütles, et kuna sarnane ettevõtluse tugistruktuuride konsolideerimise teema on hetkel aktuaalne ka Eestis, siis on eesmärgiks kogemuste saamine, kuidas selline protsess läbi viia. Ühtlasi kuulata prantslaste käest, kuidas nad täna tulemustega rahul on.
 
Lisaks ettevõtluse tugiorganisatsioonidele kohtub minister Prantsuse ettevõtlusministri Matthis Fekl’iga ja Euroopa Kosmoseagentuuri juhtkonnaga.
 
Kohtumisel Prantsuse ettevõtlusministriga arutatakse Prantsusmaa digireformi ning ühtse digituru loomise võimalusi Prantsusmaal, aga räägitakse ka Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelisest vabakaubanduslepingust ning Majandus- ja Rahandusliidust.
 
„Prantsusmaa eesmärk on jõuda eduka digivabariigi staatusse, luua tehnoloogiate abil uusi töökohti, ümberprofileerida tööstus ja tekitada nii hädavajalikku majanduskasvu,“ ütles Oviir.
 
Ettevõtlusministrit saadavad visiidil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõunikud ning EASist juhatuse esimees Hanno Tomberg ja kosmosebüroojuht Madis Võõras. Eesti saatkonna poolt osalevad kohtumistel Eesti suursaadik Pariisis Alar Streimann ning majandusdiplomaat Kadi Metsandi.

18/01/2016

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.

Minsiter Kaimar Karu kohtus Läti presidendi Egils Letvits’iga. Foto autor: Latvijas Valsts Prezidents
28.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsus piirkonna riike liituma X-teega

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Riias Põhjala ja Balti kolleegidega, et arutada piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. Minister kutsus üles ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.