Sa oled siin

Palo tutvustab Iisraelis Eesti ettevõtjaid

30.10.2017

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo koos äridelegatsiooniga alustas täna neli päeva kestvat visiiti Iisraeli, mille käigus tutvustatakse sealsetele investoritele ja ettevõtjatele ärivõimalusi Eestis ning meie ettevõtjaid.

„Kui Iisrael on maailmas esikohal iduettevõtete rohkuse poolest, siis meie oleme kohe neil kannul teisel kohal. Tegu on ühe tehnoloogiliselt enim arenenud riigiga, meil on neilt palju õppida. Näiteks on sealne erasektor riigi kõrval samuti väga aktiivne teadus- ja arendustegevusse investeerija.“
Visiidi raames toimub Tel Avivis Eesti ärivõimalusi tutvustav seminar ning majandusseminar teemal „Innovation and Digital Technology: Tracking Opportunities for Estonia, Israel and EU“.

Minister Palo ja äridelegatsioon kohtuvad Iisraeli Innovatsiooniameti esimehega Ami Appelbaumiga, riskikapitali ettevõtte Jerusalem Venture Partners omaniku ja Knesseti liikme Dr Erel Margalit’iga arutamaks koostööd riskikapitali kaasamiseks.

Lisaks kohtub minister Palo visiidi raames Iisraeli sotsiaalse võrdõiguslikkuse ministri Gila Gamliel’iga, kelle portfellis on ka IKT teemad, kommunikatsiooniministri Ayoob Kara’ga  IT ning e-residentsuse koostöö teemadel ning teaduse-, tehnoloogia- ja kosmoseministri Ofir Akunis’ega.

Ministrit saadavad visiidil Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, arendusvaldkonna juht Sigrid Rajalo, ministri nõunik Ralf-Martin Soe ja avalike suhete nõunik Emilie Toomela. Kokku kuulub delegatsiooni 11 ettevõtjat ja ka Eesti e-residentsuse tegevdirektor Kaspar Korjus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse investorkonsultant Raido Lember ja Kaubandus- ja tööstuskoja ekspordinõunik Liisi Kirschenberg.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.