Sa oled siin

Palo: Transpordiühenduste parandamisse peab panustama ka väljaspool Tallinna

31.07.2014
Minister Urve Palo
Minister Urve Palo
Valitsus kinnitas tänasel istungil transpordi arengukava rakendusplaani, kus määratakse arengukava eesmärkide saavutamiseks ellu viidavad tegevused, nende eelarved, vastutajad ja tähtajad aastani 2017. Rakendusplaani maksumuseks järgneva nelja aasta jooksul on kokku ligi 600 miljonit eurot.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul on plaanis muuhulgas ette nähtud Reidi tee ehitamine sadamast Russalka ristmikuni ja Haabersti ristmiku rekonstrueerimine. Mõlemas on suur probleem hommikuste ja õhtuste ummikutega. Lisaks on kavas trammiliini pikendamine lennujaamani, Tallinna Vanasadama ja kesklinna vaheliste ühenduste rajamine. Ministri sõnul lähtutakse liikumiskeskkonna väljaarendamisel säästva liikuvuse põhimõtetest, et tagatud oleks erinevate liikumisviiside mugavus ja praeguse väljaarendamata ala kasutuselevõtt.

„Samas tuleb piirkondlikku arengut arvesse võttes panustada ühenduste parandamisesse kogu Eestis ning olulised on ka riiki tervikuna puudutavad teemad nagu välisühendused ja keskkonna- ning energiasääst,“ lisas minister. Väljaspool pealinna tehakse mitmeid investeeringuid raudteelõikudesse, et tagada rongide liikumiskiirus 120 km/h, samuti ka regionaalsetesse sadamatesse ja saari teenindavatesse laevadesse.

Rakendusplaan täpsustab Euroopa Liidu vahendite kasutamise plaane transpordisektoris ning on alus riigieelarve strateegia koostamisel ja teiste finantseerimisvahendite kasutamise kavandamisel. Plaan ei sisalda riigimaanteede teehoiutöid ega liiklusohutusalaseid tegevusi, mis on kajastatud vastavalt teehoiukavas ja liiklusohutusprogrammis.

Veel uudiseid samal teemal

majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart
09.10.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM ja Tallinn kaaluvad Harjumaale ühtse ühistranspordi piletisüsteemi loomist

Eile allkirjastasid majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart koostöömemorandumi, millega lepiti kokku põhimõtetes, millest lähtutakse Tallinna regiooni liikuvuse edasisel planeerimisel.

26.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ühistransport saab uuel aastal juurde üle 8 miljoni euro

Ühistranspordi toetuseks eraldatakse järgmise aasta riigieelarves 109,9 miljonit eurot, mis on 8,4 miljonit rohkem kui seni. Arvesse on võetud Saaremaa liinile lisalaeva toomisega, Hiiumaa liinil talvise lisaväljumisega ja Haapsalu raudtee kavandamisega.