Sa oled siin

Palo: oleme eesistujana EL-i väliskaubanduse eestkõneleja

11.07.2017
Minister Urve Palo täna Euroopa Parlamendi rahvusvahelise kaubanduse komisjoni istungil.
Minister Urve Palo täna Euroopa Parlamendi rahvusvahelise kaubanduse komisjoni istungil.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo rõhutas täna Euroopa Parlamendi rahvusvahelise kaubanduse komisjonile, et eesistujana on Eesti siht toetada Euroopa Liidu rahvusvahelist rolli aktiivse vabakaubanduse eestkõnelejana.

Eesti soovib pöörata erilist tähelepanu, et kaubanduspoliitika aitaks kaasa Euroopa Liidu majanduskasvule ja looks rohkem võimalusi ettevõtjatele, lähtudes samal ajal meie väärtustest ja ühtsetest standarditest.

“Ainult läbi koostöö ja ühtsuse hoidmise maailmalaval on võimalik Euroopa Liidul tagada oma kodanike turvalisus, luua rikkust ning stabiilsust,” sõnas minister Palo.

Eesti eesistumise ajal arutatakse koos rahvusvahelise kaubanduse komisjoniga kaubanduse kaitsemeetmete moderniseerimist ning uue dumpingu-vastase arvutuse metoodikat.

“Oleme valmis nägema vaeva, et viia EL-i kaubanduse tegevuskava edasi ja vormida meie ühist tulevikku. Kaubandus liikmesriikide vahel ja ka muude riikidega on olnud Euroopa Liidu edulooks. Meie ühiseks ülesandeks on töötada, et taastada kodanike usaldus kaubandusse,” ütles Palo.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tutvustab täna ja homme Brüsselis Euroopa Parlamendi komisjonides Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsamaid teemasid. Lisaks rahvusvahelise kaubanduse komisjonile osaleb minister Palo tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ning siseturu ja tarbijakaitse komisjoni kuulamistel ning kohtub kaubandusvolinik Cecilia Malmströmi ja digivolinik Mariya Gabrieliga.

/11.07.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.