Sa oled siin

Palo ettepanekul viiakse EAS-ist 30 töökohta Pärnusse

07.09.2017

Vastavalt valitsusliidu kokkuleppele peab iga minister esitama valitsuskabinetile ettepaneku oma haldusalas töökohtade pealinnast väljaviimiseks, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ettepanekul viiakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) 30 töökohta Pärnusse.

Minister Palo sõnul on vaja regionaalsete erisuste vähendamiseks pealinna ja maakonnakeskuste vahel luua kõrgharidust ja oma ala kõrget kompetentsi nõudvaid töökohti kõikjale Eestis. "EAS-ist 30 töökoha viimine Pärnusse võimaldab muuta piirkonna tööturgu mitmekesisemaks ja samuti tuua EAS-i tuge Lääne-Eesti ettevõtetele lähemale."

Pärnu maavanema Kalev Kaljuste sõnul on Pärnumaal puudus kõrgelt kvalifitseeritud töökohtadest. "See on tinginud olukorra, kus kõrgharidusega inimesed liiguvad Pärnust ära pealinna. Need uued töökohad võimaldavad nii mõnelgi Pärnusse jääda ja vast ka mõnel uuel inimesel Pärnusse kolida." 

Ta lisas, et samas toome me EAS-i Pärnu esinduse näol riigipalgalisi töökohti Pärnumaale. „Sellega aitame sobivuse korral leida osaliselt lahendust maavalitsusest vabaneva tööjõuressursi rakendamisele avalikus sektoris.“

Veel uudiseid samal teemal

14.02.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Riik muutis tehnoloogialaenu tingimusi paindlikumaks

Eksportivad tööstusettevõtted saavad lisaks masinate ja seadmete soetamisele kasutada tehnoloogialaenu nüüd ka investeeringuteks mittemateriaalsesse varasse, näiteks tarkvara juurutamiseks või inimeste koolitamiseks.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
08.02.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Algas ettevõtluse edendamise konkurss

Algas ettevõtluse edendaja konkurss, millega Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium otsib organisatsioone ja algatusi, mis on panustanud ettevõtluse arendamisse.