Sa oled siin

Palo: Eesti ja Norra IT-alane koostöö tiheneb

27.01.2015
Minister Urve Palo
Minister Urve Palo
Norra on innovaatilistele Eesti ettevõtetele aina olulisem eksporditurg, tihenemas on ka kahe riigi vaheline IT-alane koostöö, sõnas majandus- ja taristuminister Urve Palo eile kohtumisel Norra Kuningriigi kohaliku omavalitsuse ja moderniseerimise ministri Jan Tore Sanneriga.

Ühe hea näitena kahe riigi ettevõtlusalasest koostööst tõi Palo kohtumisel välja Rohelise IKT programmi (Green ICT), mille raames toetab Norra Kuningriik keskkonnasõbralike ja ressursisäästlike lahenduste loomist, mis on suunatud nutikate IT-võimaluste kasutamisele. Programmist on Eestis rahastatud EASi kaudu 55 projekti peamiselt e-tervise ja e-energeetika valdkonnas ning korraldatud Eesti ettevõtjatele Norra koostööpartnerite leidmiseks kontaktreise.

Norra Kuningriik tunneb omakorda huvi Eesti e-riigi arendamise kogemuse vastu, peamiselt huvitab neid baastaristu ehk X-tee, kuid ka meie IT-alased koostöövormid teiste riikidega, andmesaatkonnad ja e-residentsus. Samuti IKT lahenduste kasutamine koolis ja laste programmeerimisõpe.

Norra on Eestile oluline kaubanduspartner ja ekspordi sihtriik. Kogukaubavahetuses on Norra Eesti jaoks selle aasta esimesel poolaastal 10. kohal. Norra on meile oluline investor (5. kohal), 2013. lõpu seisuga on Eestis registreeritud üle 400 Norra osalusega ettevõtte.

Veel uudiseid samal teemal

Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
19.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
14.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Soome äriregistrid vahetavad nüüdsest andmeid digitaalselt

Alates 14. veebruarist vahetavad Soome ja Eesti äriregistrid andmeid üle X-tee. See vähendab paberimajandust, muudab asjaajamise kiiremaks ja teenuse ettevõtjatele mugavamaks.