Sa oled siin

Palo: e-showroom ja välisspetsialistide värbamine vajavad uut arenguhüpet

11.09.2017
Urve Palo e-showroomis. Foto autor: Marek Metslaid
Urve Palo e-showroomis. Foto autor: Marek Metslaid

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles reedesel Ülemiste City külastusel, et e-Eesti esitluskeskus ehk e-showroom vajab uut arenguhüpet, ennekõike täiendavate teenuste osas, aga ka kaasaegse ja suurema keskuse näol ning lisaks oli arutlusel rahvusvahelise maja loomine Ülemiste linnakusse.
„E-showroomi näol on tegu Eesti tähtsaima IT-majakaga, see on esimene koht, kus Eestit külastav välisdiplomaat või investor saab ülevaate meie e-eduloost. Tänaseks on keskuse külastajate arv kasvanud ligi 10 000 inimeseni aastas, keskus korraldab üle 100 ärikohtumise ning võtab vastu delegatsioone enam kui 130 riigist,“ ütles Palo. 

Ta lisas, et Eesti tuntuse kasvades suureneb ka külastajate arv ning keskuse tänased ruumid on jäänud ajale jalgu. „Ettevõtjaid, kelle teenuseid showroomis reklaamida, on juurde tulnud ning kõik tänasele pinnale enam ära ei mahu. Lisaks võiks showroom pakkuda ettevõtjatele senisest suuremat tuge e-teenuste ekspordis.“ 

Minister Palo märkis, et senine koostöö Ülemiste linnakuga on olnud väga hea.

Lisaks oli arutlusel Ülemiste linnakusse nn rahvusvahelise maja loomine, kus välisspetsialistid saaksid ühest kohast kätte kõik teenused Eestis elamise ja töötamise alustamiseks nii endale kui oma perele - olgu selleks elamisloa taotlemisega, elukohaga ja hariduse küsimustega, perearstiteenusega, keeleõppega ja kohanemisprogrammidega seonduv.

Ülemiste Cityt arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak märkis, et Eesti tööellu sujuvaks lülitumiseks ja ühiskonda kohandumiseks on oluline koondada vajalikud teenused ühte keskusesse. “Uute ettevõtete registreerimise osas on meil Eestis sarnase eesmärgi elluviimise kogemus olemas,” ütles Nõlvak. “Samas, kui ettevõtete registreerimisel on vajalik keskse e-lahenduse olemasolu, siis välismaalaste kohanemisele kaasaaitamiseks on oluline ka vastava füüsilise keskkonna loomine,” ütles Nõlvak kohtumisel.

Nõlvaku sõnul on Ülemiste linnakus olemas teadmised ja oskused välisspetsialistide värbamiseks ning suur hulk välisettevõtteid, mistõttu on Mainori kontsern valmis koostöös riigiga investeerima keskuse rajamisse, et täiustada Ülemiste City kui Eesti värava teenuste platvormi. “Erinevate riikide praktika on näidanud, et taoliste teenuste pakkumine era- ja avaliku sektori koostöös on osutunud edukaks,” selgitas Nõlvak.

Minister Palo märkis, et säärase keskuse loomine väärib tõsist kaalumist. Nn rahvusvahelise keskuse olemasolu teeniks meie ettevõtjate huve, kes välisspetsialiste vajavad ning aitaks Eestisse tööle asuvatel inimestel kiiremini siinse eluga kohaneda.

E-Eesti esitluskeskus on loodud rahvusvahelisel tasemel avalikust ja erasektorist otsustajate, meedia ja investorite võõrustamiseks ning tegutseb peamiselt e-Eesti mainekujundajana ka veebis ja sotsiaalmeedias. Showroom loob tugevat e-Eesti kuvandit selleks, et tutvustada Eestit atraktiivse ärikeskkonnana, toetada meie IKT-sektorit uute klientide ja investorite leidmisel ning teenuste ja toodete eksportimisel. Aastast 2009 on Showroom tõmbekeskuseks, kuhu jõuavad presidendid, ministrid, kõrged ametnikud, erasektori otsustajad ja rahvusvaheline meedia.     
 
Rohkem fotosid (autor Marek Metslaid): https://www.mkm.ee/et/galeriid/urve-palo-ulemiste-citys-08092017

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: turismi arendamisel peame keskenduma lisandväärtuse kasvule ja kestlikule arengule

Eile kohtus väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu turismiettevõtjate liitude esindajatega, et arutleda turismivaldkonna oluliste teemade üle ning leida edaspidiseks koostöökohti.

Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
19.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.