Sa oled siin

Palo: digitaliseerimine toetab kosmoseandmete targemat ja ulatuslikumat kasutamist

30.05.2017
Minister Urve Palo tänasel EL konkurentsivõimeministrite nõukogul.
Minister Urve Palo tänasel EL konkurentsivõimeministrite nõukogul.

Teisipäeval Brüsselis toimunud Euroopa Liidu konkurentsivõime ministrite nõukogul ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, et Eesti eesistumise ajal rõhutame kosmoseandmete abil targemate töökohtade ja investeeringute tegemist, kasutades aktiivsemalt ka digitehnoloogiate võimalusi.

Ministri sõnul tähendab digitaliseerimine uuenduslikele ettevõtetele juurdepääsu suurendamist kosmoseandmetele.

„See loob ettevõtjatele võimalusi välja töötada uusi tooteid ja teenuseid, kasutades võimalusi, mida pakuvad EL-i ellu viidud kosmoseprogrammid ja nende abil kättesaadavaks muutnud kosmoseandmed nii maa kaugseire kui satelliitnavigatsiooni valdkonnas,“ ütles Palo.

Minister märkis, et kosmosepoliitikal on laiem eesmärk suurendada Euroopa Liidu tööhõivet, investeeringuid, majanduskasvu ja kokkuvõttes globaalset konkurentsivõimet.

„Keskendume eelkõige Euroopa kosmosevaldkonna kõige edukamale programmiile Copernicus ning toetame selle tulevikuperspektiive mõjutavaid arutelusid,“ lausus Palo. „Kooskõlas Eesti eesistumise digiagendaga rõhutame muuhulgas digitehnoloogiate ja targemat rakendamist kosmosevaldkonnas laiemalt.“

Palo tutvustas Eesti eesistumise prioriteete ja tegevusi kosmose valdkonnas, kutsudes liikmesriike osalema novembris Tallinnas toimuval Euroopa Kosmosenädalal. „Eestil on seeläbi erakordne võimalus tutvustada kogu Euroopale oma edulugu e-riigina ning meie ettevõtete võimekust kosmoseandmete kaasabil luua targemaid ja konkurentsivõimelisi tooteid ja teenuseid.“

Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu teeb tööd konkurentsivõime tugevdamiseks ja majanduskasvu suurendamiseks EL-is. Konkurentsivõime nõukogu tegeleb nelja suurema poliitikavaldkonnaga, milleks on siseturg, tööstus, teadus- ja innovatsioonitegevus ning kosmos.

/30.05.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.