Sa oled siin

Palo avas Milanos EXPO Eesti paviljoni turismiseminari

05.06.2015
Ettevõtlusminister Urve Palo EXPO Eesti paviljoni turismiseminaril
Ettevõtlusminister Urve Palo EXPO Eesti paviljoni turismiseminaril
Ettevõtlusminister Urve Palo avas neljapäeval Itaalias Lombardia pealinnas Milanos toimuva EXPO maailmanäituse Eesti paviljoni turismiseminari.
 
„EXPOl on esindatud need Eesti ettevõtted, kes on Itaalia turul aktiivsed ning soovivad oma sealset kontaktbaasi ning turuosa kasvatada. Maailmanäitusel osalemine on selleks parim võimalus,“ ütles minister. 
 
Ta lisas, et näiteks on Eesti paviljonis esindatud puidust seinaplaatide tootja Reliefwalls juba saanud maailmanäituse abiga esimese tellimuse. “See on heaks eeskujuks ka teistele Eesti ettevõtjatele ning ka tõestuseks, et EXPO-l osalemine on ettevõtetele ukseks maailma.” 
 
Ettevõtlusminister märkis, et muuhulgas keskendutakse EXPOl Eesti kui turismisihtkoha tutvustamisele. “Täna külastab Eestit ligi 27 000 Itaalia turisti, eestlasi käib Itaalias aga kolm korda rohkem. Rahvaarvult on Itaalia meist aga kordades suurem.” Ta lisas, et Venemaa ja Soome turistide voo vähenedes on oluline leida uusi turge ning Itaalia võiks olla üks neist riikidest, kust oleks võimalik meelitada senisest enam turiste Eestisse. “Sellele keskendub ka turismiseminar.”   
 
Eesti aukonsul Giuseppe Barranco di Valdivieso ütles, et Estonian Airi otselennud toovad Itaalia Eesti kõrvale. „See edasipüüdlik riik pakub kogemusi igale maitsele – muusikat ja laulu armastavale inimesele, neile, kes hoolivad loodusest ning naudivad maastikuvaateid, aga ka neile, kes tahavad teada, kuidas funktsioneerib e-riik,“ lisas ta. 
 
Seminaril oli esindatud EAS-i Turismiarenduskeskus, Tallinna linn, Lääne-Eesti regioon, Estonian Air, reisikorraldajad Estravel, Baltic Tours, Carlson Wagonlit ja Via Hansa ning Koluvere Mõis. 
 
EXPO maailmanäituse, mis toimub Lombardia pealinnas Milanos 1. maist 31. oktoobrini, seekordseks peateemaks on toit ja eluenergia rõhuga säästlikkusel ja innovatsioonil. 140 osalevat riiki pakuvad meelelahutust ja uusi teadmisi ning põnevust igas vanuses külastajale.
 
Ettevõtlusminister naaseb Eestisse reede hilisõhtul. 

Veel uudiseid samal teemal

Viirelaid. Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
04.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM lihtsustab majutusteenuse osutamise nõudeid

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas saatis kooskõlastusringile turismiseaduse ja teiste seaduste muutmise eelnõu, millega lihtsustatakse majutusteenuse osutamise nõudeid ning muudetakse külastajate registreerimine majutusettevõtetes digitaalseks.

26.09.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Turismisektor rääkis minister Kingole enda murekohtadest

Eile kohtusid turismiettevõtjate liitude ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad, et arutleda turismivaldkonna oluliste teemade üle ning leida edaspidiseks koostöökohti.