Sa oled siin

Palo allkirjastas IKT-leppe Singapuriga

27.02.2015
Infoühiskond
Infoühiskond
Täna allkirjastas majandus- ja taristuminister Urve Palo Eesti ja Singapuri vahelise leppe, mille eesmärgiks on riikidevaheline koostöö informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonnas.

„See on suur tunnustus kogu Eesti IKT-sektorile ja eelkõige seetõttu, et Singapur on sarnaseid leppeid sõlminud väheste riikidega,“ ütles majandus- ja taristuminister Urve Palo. „Sarnaselt Eestile on Singapur kõrgelt arenenud IT-riik ja koostöölepe avab uksi eesti ettevõtjatele,“ lisas ta.

Kokkulepe hõlmab ühiseid projekte ja kogemuste vahetamist, et arendada mõlema riigi e-valitsust ning e-teenuseid. Koostöö täpsem ulatus kinnitatakse pärast leppe allkirjastamist.

Järgmisena allkirjastab leppe Singapuri kommunikatsiooni- ja informatsiooniminister Yaacob Ibrahim, misjärel see jõustub kaheks aastaks.

Eesti ja Singapuri vahel on juba sõlmitud lennunduslepe, mille eesmärgiks on luua kahe riigi vahel otseühendus.

Veel uudiseid samal teemal

Kaimar Karu ja Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Foto: Välisministeerium
19.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaimar Karu vahetas Tšehhi peaministriga kogemusi e-riigi ülesehitamisest

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kohtus eile Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti digikoostööd ja vahetada kogemusi e-riigi ülesehitamisest.

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
14.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Soome äriregistrid vahetavad nüüdsest andmeid digitaalselt

Alates 14. veebruarist vahetavad Soome ja Eesti äriregistrid andmeid üle X-tee. See vähendab paberimajandust, muudab asjaajamise kiiremaks ja teenuse ettevõtjatele mugavamaks.