Sa oled siin

Obama kabineti liige kutsus Eesti disainereid Washingtoni

03.06.2016
Keskel ettevõtlusminister Liisa Oviir ja Maria Contreras-Sweet. Foto: USA Suursaatkond
Keskel ettevõtlusminister Liisa Oviir ja Maria Contreras-Sweet. Foto: USA Suursaatkond

USA väike- ja keskmise suurusega ettevõtete administratsiooni juht ja presidendi Barack Obama kabineti liige Maria Contreras-Sweet tunnustas Eesti naisdisainereid naisettevõtluse edendamise eest ning tegi ettepaneku korraldada suve lõpus USA-s Eesti disaini nädal.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir korraldas eile Eesti Disaini Majas USA administratsiooni esindajatega arutelu, kuidas arendada mõlemas riigis naisettevõtlust. Sealhulgas tutvustasid Eesti tippdisainerid USA külalistele Eesti disaini ja arutati Eesti disainerite võimalusi siseneda USA turule.
Maria Contreras-Sweet oli demonstreeritud toodetest vaimustuses. „Ma näen, et nende autoriteks on tõelised staarid ning see kvaliteet ja disain on kindlasti väärt tutvustamist laiemale maailmale,“ märkis Contreras-Sweet.

Minister Liisa Oviir ütles, et kohtumisel vahetati mõtteid nii naisettevõtluse kui väike- ja keskmise suurusega ettevõtete arendamise teemadel.
„Tõdesime, et suhtumine naisettevõtjatesse on sarnane nii Eestis kui Ameerikas, kus samuti peab naine sageli oluliselt rohkem pingutama, et meeste kõrval ennast võrdsena tõestada,“ lausus Oviir.

Eesti Disaini Maja valis Oviir kohtumiseks eelkõige seetõttu, et Eestis on palju häid naisdisainereid, kes esindavad nii naisettevõtjaid kui samal ajal ka väikeettevõtjaid. Eesti disainerid on maailmas silma paistnud jätkusuutlike lahendustega, mis samaaegselt ei tee allahindlust toodete kvaliteedis ega teostuses.  

Minister Oviir ütles, et Eesti disainerite loomingu tutvustamisele saab igaüks kaasa aidata. „Kannan ka ise hea meelega alati välisvisiitidel võimalikult palju Eesti disainerite loomingut,“ sõnas Oviir.

Eesti disaini tutvustasid ameeriklastele Eesti Disainerite Liidu juht Ilona Gurjanova, disainer Stella Soomlais ja Hele Soomets Reet Aus Design OÜ-st.

Ameeriklased on Eestis eile ja täna seitsmenda Atlandi-ülese majandusnõukogu (Transatlantic Economic Council) Euroopa Liidu ja USA väikeste ja keskmiste ettevõtete parimate praktikate kogemuste jagamise ürituse raames.

Vaata pildigaleriid ka Postimehes.

/03.06.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.
04.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem andis valitsusele ülevaate ettepanekutest majanduse elavdamiseks

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem andis valitsusele ülevaate majanduse elavdamise ettepanekutest, mille eesmärk on pakkuda lahendusi majanduskriisi järelmõjudega toimetulekuks, et Eesti majandus väljuks kriisist kiiremini ja tugevamalt.

Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.
02.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.