Sa oled siin

Nullbürokraatia programm on olnud edukas

20.11.2018
Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning ettevõtjatega koostöös käivitatud bürokraatia vähendamise programmi tulemusel on oluliselt vähendatud bürokraatlikke nõudeid ning kaasajastatud riigi infosüsteeme.

Eile toimunud nullbürokraatia ministrite komisjoni kohtumisel osalesid majandus- ja taristuminister Kadri Simson, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, rahandusminister Toomas Tõniste, riigihalduse minister Janek Mäggi ja Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles ministrite kohtumisel, et ettevõtjate saadetud ettepanekutest bürokraatia leevendamiseks on juba ellu viidud või töös üle 70 protsendi. “Kolmandiku ettevõtjate soovidest otsustasime teostada suuremate projektidena, näiteks Aruandlus 3.0 andmevahetuse lihtsustamiseks, e-Maksuameti arendamine ja keskkonnaotsuste infosüsteem KOTKAS. Olles lahendustena mahukamad, saavad need valmis 2021. aastaks,” rääkis minister.

Üheks oluliseks ettevõtjate sooviks oli, et nad ei peaks samu andmeid erinevates riigiasutustes uuesti esitama. Andmete ühekordse esitamise saavutamiseks on kaasajastatud nii infosüsteeme kui tehtud valdkonnapõhiseid muudatusi.

„Juurde tuleks riigiasutuste poolt küsida vaid seda infot, mida riigil veel teistes infosüsteemides ei ole. Ettevõtjate ja riigiasutuste vahel käib näiteks tihe suhtlus majandustegevuse registri e-keskkonna vahendusel. Oleme registri andmebaasi kiirust parandanud ja kõigil ettevõtjatel on registris võimalik jätta kommentaare, kui neilt küsitakse andmeid, mida nad on mõnele teisele asutusele juba esitanud,“ selgitas minister.

Rakkerühma töö nurgakiviks olid ettevõtjate ja nende esindusorganisatsioonide esitatud 252 ettepanekut, millest 207 olid suunatud sellele, kus ja mil moel riigi ja ettevõtjate suhtlust lihtsamaks ja vähem koormavaks muuta. Riigil on kavas 2020. aastaks neist ellu viia 165 algatust.

Nullbürokraatia ettepanekute elluviimiseks ning uute ettepanekute kogumiseks ja analüüsimiseks moodustas valitsus 2016. aasta märtsis majandus- ja taristuministri ettepanekul bürokraatia vähendamise rakkerühma. Selle aasta detsembris esitab minister valitsusele aruande nullbürokraatia rakkerühma töö kohta.

  • Ülevaate esitatud ettepanekutest ning töös olevatest ideedest leiab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kodulehelt: https://www.mkm.ee/et/nullburokraatia
  • Rakkerühma lõppedes jääb avatuks võimalus anda teada liigsest bürokraatiast ja kuidas seda saaks vähendada aadressil halduskoormus [at] mkm.ee.

Veel uudiseid samal teemal

12.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM ja omavalitsused otsivad lahendusi elamumajanduse kitsaskohtadele

„Elamumajanduses on mitmeid aktuaalseid probleeme, näiteks eluruumide avalikes huvides omandamine, mis on tähelepanu all just nendes piirkondades, kus on tekkinud probleemid tühjade kasutusest väljalangenud eluruumidega.

10.12.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Isikuküsitluse tulemused: eestlased eelistavad kellakeeramise lõpetamise korral pigem püsivat suveaega

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel läbi viidud uuringu tulemused näitavad, et kui tuleb teha valik suve- või talveaja kasuks, siis eelistab enamik küsitletud eestlastest suveaega.