Sa oled siin

NCP-Eesti veebist leiab nõuandeid vastutustundlikuks äritegevuseks

01.06.2009

 

OECD rahvusvahelise kontaktpunkti NCP-Eesti eesmärgiks on arendada Eestis sotsiaalselt vastutustundlikku äritegevust ning nõustada rahvusvahelisi ettevõtteid Eestis ja välismaal tegutsevaid Eesti ettevõtteid, et parandada seeläbi rahvusvahelist ärikeskkonda ja investeerimiskliimat.

Eestis on rahvusvahelise kontaktpunkti (NCP Eesti – i.k National Contact Point) ülesandeks selgitada Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) soovitusi, väärtustada ning jagada infot sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse edendamiseks, lisaks aidata lahendada vastutustundliku ettevõtlusega tekkinud eriarvamusi või küsimusi ettevõtjate, elanike ja erialaliitude vahel. 

„Soovime vastloodud kontaktpunkti abil julgustada ettevõtteid panustama veelgi enam meie sotsiaal- ja majandusellu vastutustundliku äritegevuse abil. Samuti ühtlustada nii kohalike Eesti ettevõtjate ja rahvusvaheliste ettevõtete äritegevuses sarnaseid eesmärke, mis edendaksid ettevõtete sotsiaalselt vastutustundlikku käitumist,“ ütles Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majanduspoliitika talituse peaspetsialist Regina Raukas.

NCP-Eesti kontaktpunkt koosneb kolmest osapoolest: avaliku sektori esindajad, sotsiaalsed partnerid ja huvirühmad. NCP-Eesti asutajateks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium, Keskkonnaministeerium, Välisministeerium ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, kontaktpunkti on kaasatud Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Eesti Tööandjate Keskliit ning Eesti Ametiühingute Keskliit.

NCP-Eesti kontaktpunkti veeb asub aadressil www.mkm.ee/ncp-estonia

Lisainfo:
Martti Kalvik
nõunik
majandusarengu osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
e-post: martti.kalvik [at] mkm.ee
telefon: 625 6464

/01.06.2009/