Sa oled siin

MKMi energeetikaosakonda asus juhtima Ando Leppiman

04.10.2011

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetikaosakonda juhib alates esmaspäevast, 3. oktoobrist Ando Leppiman.
Varem töötas Leppiman Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte direktori ametikohal.  Sealhulgas on ta kuulunud Aulepa Tuulepargid OÜ, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni ja Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatustesse.
Leppimani sõnul on Eesti energiamajandus muutuste lävel: „Me peame vähem kui kahe aasta pärast avama elektrituru kõikidele kauplejatele, gaasituru korraldus tuleb viia vastavusse Eesti riigi huvidega ja Euroopa Liidus kokkulepituga. Me peame looma võimalused Eestisse uute elektri ja soojuse tootmisseadmete tekkeks, muutma taastuvenergiarajatiste investeerimiskliima stabiilseks ning pöörama enam tähelepanu energia kokkuhoiule kodukulude vähendamiseks.“
Leppiman on MKM-is töötanud ka varem, kui aastatel 2002 kuni 2007 oli ta energeetikaosakonna peaspetsialist, ekspert ja talituse juhatajana.
Leppimanil on tehnikateaduste magistrikraad soojustehnika erialal. Lisaks on ta ennast täiendanud Saksamaal taastuvate energiaallikate ja vesinikutehnoloogia vallas.