Sa oled siin

MKM uurib võimalusi ametite funktsioonide liitmiseks

25.11.2019

Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja millist kasu tooks ametite funktsioonide ühendamine.

MKM moodustas koos Maanteeameti, Veeteede Ameti, Lennuameti ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametiga juhtkomisjoni, et viia läbi analüüs ja luua võimalik tegevuskava transpordi ühendametite loomiseks. Analüüs lähtub võimalusest luua praeguse nelja ameti asemel kaks, kus üks tegeleks transpordiliikide ülese planeerimise ja investeeringutega ning teine järelevalvega.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas rõhutab, et peame esmalt hindama, mil moel oleks ametite ühendamine kõige mõistlikum. „Märtsiks valmiva analüüsiga näeme, kas ametite funktsioonide ühendamine tooks endaga kaasa kodanikele paremaid teenuseid ning siis saab valitsus otsustada, kas liikuda ühendamisega edasi või ei,“ lisas Aas.

Loodud juhtkomisjoni veab eest MKM-i transpordi asekantsler Ahti Kuningas ning juhtkomisjoni liikmeteks on nelja ameti peadirektorid. Komisjon peab järgmise aasta 1. märtsiks esitama Vabariigi Valitsusele ühendametite loomise analüüsi ja tegevuskavad, mis lähtuvad eeldusest, et uued ametid saaksid alustada ümberkorraldatud kujul tegevust 2021. aasta jooksul.

Kuna analüüsitakse kahte võimalikku eraldi ametit, luuakse ka eraldi töörühmad, kus MNT peadirektor veab eest liikuvuse töörühma ning TTJA peadirektor juhib järelevalve töörühma. „Nii väikses riigis nagu Eesti on mõistlik üle vaadata erinevate transpordiliikide planeerimine ning kas nende koos planeerimine ja elluviimine oleks otstarbekam. Mitmed Euroopa väikeriigid on selle suuna võtnud ning töörühmadega oleme sammu võrra lähemal, et saada teada meile parim lahendus,“ lisas liikuvuse töörühma juht ja Maanteeameti peadirektor Priit Sauk.

Veel uudiseid samal teemal

Oluline on, et kaubanduskeskustes käimine oleks nende avamisel turvaline. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
05.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubanduskeskused avatakse piiratud tingimustel 11. mail - tutvu uuendatud JUHISTEGA kaubandus- ja toitlustusettevõtetele!

Valitsuskomisjon kiitis täna heaks majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepaneku avada kaubanduskeskused 11. mail piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.

Kaubanduskeskustes tuleb ka avamise korral järgida Terviseameti soovitusi ning minimeerida nakkusoht.
22.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Kaubanduskeskused võiks mai esimeses pooles piiratud tingimustel avada

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tegi valitsusele ettepaneku avada kaubanduskeskused mai esimeses pooles piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.