Sa oled siin

MKM paneb AS-i Eesti Teed avalikule enampakkumisele

09.03.2020
AS Eesti Teed

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) võõrandab 100% AS-i Eesti Teed aktsiatest ning algatas täna avaliku enampakkumise, mille alghinnaks on 16,9 miljonit eurot.

AS Eesti Teede loomise otsus 2012. aastal sündis olukorras, kus hooldeturu erastamisega ei olnud selleks ajaks kaasnenud efektiivset konkurentsikeskkonda. Tollal sõlmitud sisetehingu leping andis riigile vajalikud teadmised nii hooldetööde kulupõhistest hindadest kui aitas kaasa hooldeturu korrastamisele tervikuna. Aktiivne toimetamine turul kasvatas AS-i Eesti Teed konkurentsivõimet ja aitas ettevõttel minna turuhindadele üle ning osutada teenuseid vabal turul.

„Hooldeturu korrastumise tulemusena tekkis tihe konkurentsikeskkond, riigile soodne hinnatase ning kadus vajadus hoida riigi omanduses ettevõtet valdkonnas, kus turutingimustel tegutsevad edukalt ka eraettevõtjad“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

„Tänaseks on AS Eesti Teed tõestanud oma elujõulisust ka vaba turu tihedas konkurentsikeskkonnas, ettevõte on kasumlik ning õige hetk on selle võõrandamiseks erakapitalile. Riigi ülesandeks jääb edaspidi võimalikult atraktiivse ettevõtluskeskkonna tagamine selles sektoris,“ lisas Aas.

Avaliku enampakkumise alghind on 16,9 miljonit eurot. AS Eesti Teed võõrandatakse esialgse ajakava järgi selle aasta II kvartalis. Riigieelarves pole hetkel arvestatud AS-i Eesti Teedest saadava tuluga, kuna müügi lõpphind saab selgeks tehingu sõlmimisel.

Võõrandatava AS-i põhiline tegevusvaldkond on suvine ja talvine teede korrashoid. Ettevõte tegeleb teede ehituse, remondi- ja korrashoiuga üle Eesti. AS Eesti Teed asutati 2012. aastal, varasemalt turul tegutsenud viie teehooldele spetsialiseerunud äriühingu AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed ja AS Saaremaa Teed liitmise tulemusel.

MKM-i nõustab AS-i Eesti Teed müügitehinguga Redgate Capital AS (juhtiv partner), audiitorbüroo BakerTilly Baltics OÜ (finants) ja EllexRaidla Advokaadibüroo (juriidiline nõustamine).

Veel uudiseid samal teemal

30.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ligi 56 km Lõuna-Eesti kruusateid saavad katted paar aastat varem

Lisaeelarvega suunab MKM 5 miljonit eurot Võru-, Valga- ja Põlvamaa kruusateedele katete ehitamisse, mis muidu oleksid läinud ehitusse 2021-2024. aastatel. Lisarahastusega saavad need teed katte alla juba sel aastal.

30.04.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kose–Mäo neljarajalise lõigu piirkiiruseks kavandatakse 120 km/h

Valitsuse liikluskomisjon kiitis heaks Maanteeameti ettepaneku lubada Kose–Mäo valmival neljarajalisel lõigul katseliselt 120 km/h piirkiirust ning anti ülevaade viimase 12 kuu liiklusolukorrast ja arengutest.