Sa oled siin

MKM kutsub kujundama uut energiamärgist

14.05.2012

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) kutsub energiamärgisele uut kujundust pakkuma, et muuta märgis kasutajasõbralikumaks ning visuaalselt atraktiivsemaks.

Uus ehitusseadus muudab energiamärgise suurte rahvahulkade kogunemisega seotud üle 500 ruutmeetrise hoone puhul  kohustuslikuks ning täpsustab, et see tuleb paigaldada külastajatele nähtavale kohale. Lisaks tekib kohustus hoone müümisel või üürimisel lisada kuulutusse olulisemad energiamärgise andmed.

„Hoonete projekteeritud või tegelikku energiavajadust näitava energiamärgise populariseerimine aitab tõsta inimeste teadlikkust energiatõhususest,“ sõnas MKMi ehitus- ja elamuosakonna peaspetsialist Kevin Vaher.

Tänaseks on Eestis välja antud ligi 7000 energiamärgist. Energiamärgise andmed kantakse elektrooniliselt riiklikkusse ehitusregistrisse, et muuta sellekohane teave avalikuks.

MKMi hinnangul peavad hooneomanikud tulenevalt ehitusseaduse muudatustest rohkem tähelepanu pöörama hoonete energiatõhususele ja energiamärgise kasutamisele.

Disainikonkursi parima töö tegijat premeeritakse 1000 euroga. Viimane aeg oma loovtöö esitamiseks on 27. mai. Täpsem informatsioon on ministeeriumi kodulehel www.mkm.ee/energiamargis  .