Sa oled siin

MKM ja TTJA juhivad tähelepanu pürotehnika ohutule kasutamisele

23.12.2019
Tuletame meelde, et pürotehnika kasutamiseks on seadusega lubatud kindel aeg ning kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid.
Tuletame meelde, et pürotehnika kasutamiseks on seadusega lubatud kindel aeg ning kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) tuletavad seoses pühade saabumisega meelde, et pürotehnika kasutamiseks on seadusega lubatud kindel aeg ning kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid. Pürotehniliste toodete väärkasutamine võib põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi.

„Kuigi avalikus kohas on kindel aeg, millal ilutulestikku lasta võib, siis paraku ei pea kõik inimesed sellest nõudest kinni ega arvesta kaaskodanike huvidega,“ rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Eestis kehtiva regulatsiooni kohaselt on avalikus kohas keelatud tekitada teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte. Mujal kui avalikus kohas on see keelatud ajavahemikul kella 22.00-st kuni 6.00-ni ja puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni.

Pürotehnika kasutamine on lubatud ööl vastu 1. jaanuari, ööl vastu 25. veebruari või ööl vastu 24. juunit.
„Et kõik inimesed saaksid rahulikult pühadeaega nautida, tuleb ilutulestiku tegemisel lisaks õigele aja- ja kohavalikule järgida ohutusreegleid,“ rõhutas Aas. 

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet alustas eelmisel nädalal ka pürotehniliste toodete ohutu kasutamise kampaaniaga, tuletamaks inimestele meelde, kuidas ilutulestikuga ümber käia. „Igal aastal saab pürotehniliste toodete kasutamise tagajärjel viga mitu inimest ja seetõttu on oluline selgitada ilutulestikuga seotud ohtusid lastele ning ka ise käituda vastutustundlikult,“ selgitas TTJA peadirektor Kaur Kajak. „Peamisteks õnnetuste põhjusteks on hooletus, ettevaatamatus ja alkoholijoove või ei osata tootega ümber käia, näiteks ei toestata toodet enne süütamist või süüdatakse toode liiga lähedal teistele inimestele, autodele ja hoonetele.“ 

Tutvu TTJA pürotehniliste toodete ohutu kasutamise juhistega:

Ohutut paugutamist!

Veel uudiseid samal teemal

Oluline on, et kaubanduskeskustes käimine oleks nende avamisel turvaline. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
05.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubanduskeskused avatakse piiratud tingimustel 11. mail - tutvu uuendatud JUHISTEGA kaubandus- ja toitlustusettevõtetele!

Valitsuskomisjon kiitis täna heaks majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepaneku avada kaubanduskeskused 11. mail piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.

Sooduskampaaniad tuleks praegu viia läbi e-poes. Foto: Daniel von Appen/Unsplash
28.03.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Taavi Aas paneb poeomanikele südamele: korraldage kampaaniad e-poes

Koroonaviiruse levikuga kaasnenud eriolukord on löönud segamini kõigi inimeste, ettevõtjate ja ka riigi igapäevaelu, kuid praegu tuleb võtta kasutusele kõik abinõud, et viiruse levik peatada. Praegu ei ole aeg suurte allahindluste kaudu inimeste kauplusesse meelitamiseks. Igasugused üleskutsed rahvakogunemisteks on praeguses olukorras lubamatud.