Sa oled siin

MKM-i energeetika osakonda juhib Lauri Tammiste

22.12.2009

Esmaspäevast, 21. detsembrist juhib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika osakonda Lauri Tammiste.

MKM-i energeetika asekantsleri Einari Kiseli sõnul on Lauri oluliseks täienduseks ministeeriumi tegevuste juhtimisel energeetika valdkonnas: „Nii laiaulatusliku valdkonna suunamine on meeskonnatöö. Eesti energeetikas toimuvate suurte muutuste suunamisel on väga oluline Lauri kogemus riiklike toetusmeetmete korraldamisel ning turgude analüüsil. Loodan, et selles vallas saab juba järgmisel aastal rääkida uutest ja huvitavatest arengutest.“   

Tammiste on töötanud MKM-s alates 2004. aastast tehnoloogia ja innovatsioonitalituse peaspetsialisti, majandusanalüüsi talituse juhataja ning majandusarengu osakonna juhina. Alates 2008. aastast on Tammiste kuulunud Eesti Energiatehnoloogia programmi juhtkomiteesse, 2009. aastast on ta Eesti Energia investeeringute rahastamise töögrupi liige.

Tammiste sõnul on soovib ta aidata kaasa Eesti seatud ambitsioonikate eesmärkide täitmisele elektri- ja energiamajanduses. „Usun, et minu varasemast töökogemusest on kindlasti kasu uue energia- ja kliimaagentuuri käivitamisel, uute taastuvenergeetika ja energiasäästu toetusmeetmete arendamisel ning ministeeriumi energeetika alase analüütilise baasi tugevdamisel,” lisas Tammiste. 

Lauri Tammiste on lõpetanud Tartu Ülikooli avaliku halduse erialal. Ta on täiendanud ennast majanduspoliitika ja ärijuhtimise alaselt Maastrichti ülikoolis Hollandis ning Tallinna Tehnikaülikoolis.