Sa oled siin

MKM alustab e-veoselehe prototüübi loomist

15.04.2020

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium sõlmis täna projekti DIGINNO-Proto raames läbi viidud riigihanke „E-Veoselehe prototüübi valmistamine ja testimine“ tulemusena lepingu Leedu ettevõttega FITEK EDI, kes on rahvusvahelist tuntust pälvinud oma e-arvelduse lahendustega.    

Töö käigus luuakse e-veoselehe (eCMR) prototüüp, mida testitakse piiriüleses andmevahetuses eCMR andmete indekseerimise teel Eesti, Läti, Leedu ja Poola riigiasutuste ja eCMR teenuse pakkujate vahel. Lisaks sellele on plaan kaasata ka partnerid Ukrainast. Prototüüp valmib koostöös partnerriikide avaliku sektori asutuste, autovedajate liitude ning kaubaveo digitaliseerimise ekspertidega. Prototüüp valmib 2020 aasta suve lõpuks. Lahendus luuakse kooskõlas EL poolt väljatöötamisel oleva eFTI (Electronic Freight Transport Information) regulatsiooni printsiipidega, seega võib see tulevikus olla kasutatav ka teistes EL riikides.

"Pandeemia olukorras on rahvusvaheliste autovedude sujuv liikumine ning kontrolltoimingute efektiivne ja kontaktivaba teostamine omandanud eriliselt suure tähtsuse,“ ütles DIGINNO-Proto projektijuht Inna Nosach. „Usume, et valmiv prototüüp annab oma panuse maanteevedude digitaliseerimisse Eesti, Läti, Leedu ja Poola regioonis."

Projekti eestvedajaks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning seda rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu vahenditest.

Veel uudiseid samal teemal

30.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eestist lennuliinide avamise piirang pikeneb 14. juulini

Valitsus otsustas pikendada Eestist lennuliinide avamise piirangut kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse 14. juulini.

22.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubavedajad rikkusid viimase aasta jooksul eelkõige sõidumeeriku kasutamise nõudeid

Eelmise nädala lõpus võttis autokaubaveo komisjon kokku möödunud aasta rikkumiste statistika ning tegi ettepanekud haldusmeetmete rakendamiseks 12 vedajale, kelle autovedude kontrollimisel on tuvastatud korduvaid raskeid rikkumisi.