Sa oled siin

MKM alustab e-veoselehe prototüübi loomist

15.04.2020

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium sõlmis täna projekti DIGINNO-Proto raames läbi viidud riigihanke „E-Veoselehe prototüübi valmistamine ja testimine“ tulemusena lepingu Leedu ettevõttega FITEK EDI, kes on rahvusvahelist tuntust pälvinud oma e-arvelduse lahendustega.    

Töö käigus luuakse e-veoselehe (eCMR) prototüüp, mida testitakse piiriüleses andmevahetuses eCMR andmete indekseerimise teel Eesti, Läti, Leedu ja Poola riigiasutuste ja eCMR teenuse pakkujate vahel. Lisaks sellele on plaan kaasata ka partnerid Ukrainast. Prototüüp valmib koostöös partnerriikide avaliku sektori asutuste, autovedajate liitude ning kaubaveo digitaliseerimise ekspertidega. Prototüüp valmib 2020 aasta suve lõpuks. Lahendus luuakse kooskõlas EL poolt väljatöötamisel oleva eFTI (Electronic Freight Transport Information) regulatsiooni printsiipidega, seega võib see tulevikus olla kasutatav ka teistes EL riikides.

"Pandeemia olukorras on rahvusvaheliste autovedude sujuv liikumine ning kontrolltoimingute efektiivne ja kontaktivaba teostamine omandanud eriliselt suure tähtsuse,“ ütles DIGINNO-Proto projektijuht Inna Nosach. „Usume, et valmiv prototüüp annab oma panuse maanteevedude digitaliseerimisse Eesti, Läti, Leedu ja Poola regioonis."

Projekti eestvedajaks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning seda rahastatakse Põhjamaade Ministrite Nõukogu vahenditest.

Veel uudiseid samal teemal

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.

02.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

ASi Eesti Teed parim pakkuja on Verston Holding OÜ

Eesti riik müüb avaliku enampakkumise kaudu 100% AS Eesti Teede aktsiatest. 1. oktoobrini kestnud enampakkumisel näitasid teehooldusfirma ostuks huvi üles mitmed Eesti ning välismaa ettevõted, kellest viis esitasid ka pakkumise ettevõtte aktsiate omandamiseks. Parima pakkumise tegi Verston Holding OÜ 19 710 137 euroga.