Sa oled siin

Mitsubishi huvitub uutest koostööprojektidest Eestiga

21.06.2014
Minister Anne Sulling
Minister Anne Sulling
Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kohtus eile Mitsubishi Corporationi esindajatega, kes avaldasid tunnustust Eestis ühiselt ellu viidud elektriautode projektile ning arutasid võimalusi koostööks uutes valdkondades.

Kohtumisel nenditi, et üks potentsiaalsetest koostöövaldkondadest on Smart City (Tark Linn). Tegu on maailmas levinud kontseptsiooniga, mis näeb ette kogukonna elukvaliteedi tõstmist eeskätt läbi infotehnoloogiliste võimaluste kasutamise.

„Eesti ettevõtjatel on Smart City valdkonnas palju kogemusi ning koostöö Mitsubishiga võimaldaks selles vallas perspektiive avardada,“ ütles Sulling.

Eestis esimene koostööprojekt Mitsubishi Corporationiga keskendus elektriautodele ja nende laadimisvõrgustiku ülesehitamisele, järgmised projektid peaksid ministri sõnul laienema juba linnaruumi teistesse valdkondadesse.

Kohtumisel ministriga osalesid Mitsubishi Corporationi tegevjuhi vanemnõunik Akinobu Ogata, keskkonna- ja projektidivisjoni juht Susumu Sakata, turu-uuringute ja arenduste esindaja Takao Myokan ning Smart Community projektide meeskonna asejuht Takeshi Ogino.

Mitsubishi Corporation on Jaapani suurim konglomeraat, mille aastane käive on üle 200 miljardi USA dollari.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Rasmus Jurkatam/Toolbox Estonia
13.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Veebipõhised vahendusteenused peavad ärikasutajatele tagama selgemad kasutustingimused

Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.

03.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EKI: Eesti majandusolukord poole aasta pärast mõnevõrra paraneb

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) majandusanalüütikute juunikuu hinnangutest nähtub, et hetkel on Eesti majanduse üldolukord halb. COVID-19 pandeemia mõju inimeste tervisele on küll mõnevõrra taandumas, kuid mõju majandusele lähikuudel pigem süveneb.