Sa oled siin

Minister Tammist kutsub Pariisis üles parandama energiatõhusust e-ehituse abil

26.10.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist täna Pariisis IEA (Rahvusvahelise Energiaagentuuri) konverentsil.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist täna Pariisis IEA (Rahvusvahelise Energiaagentuuri) konverentsil.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist osaleb täna Pariisis IEA (Rahvusvahelise Energiaagentuuri) konverentsil ning kohtub Prantsusmaa digiministri Mounir Mahjoubi ja Soome energeetikaministri Kimmo Tiilikaineniga.

Minister Tammist teeb konverentsi ministrite paneelis ka ettekande hoonete energiatõhususe parandamise teemal. „Oleme ehitussektoris võtnud küll suuna nullenergia majade ehitusele, kuid märgatava muutuseni on veel pikk maa minna. See on väljakutse kõigile turuosalistele, sest Euroopa Liidu keskmisena tarbivad meie kasutuses olevad hooned ikka ligi 40% toodetavast energiast. Eestis veelgi rohkem – üle 50%. Et energiatõhusa ehituse parimad praktikad pärast ehituse valmimist sahtlipõhja ei ununeks, tuleb kasutada e-ehituse lahendusi ja kogutud andmeid tulevikuprojektide paremaks elluviimiseks hästi ära kasutada,“ sõnas minister Tammist.

Hoonete energiatõhususe tõstmiseks on MKM välja töötamas e-ehituse platvormi, mis hõlmab kogu ehituse elukaart alates planeerimisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. See loob aluse kogu Eesti ehitatud keskkonna elava digitaalse versiooni kujunemisele ja koondab ning ühtlustab omavahel kõik ehitistega seotud avalikud andmebaasid ja registrid. Lisaks investeeritakse aastatel 2019-2022 elamumajanduse valdkonda 178,8 mln eurot, millest 122 miljoniga toetatakse korterelamute rekonstrueerimist energiasäästu eesmärgil.

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

27.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ehitisregister saab uue välimuse ja sisu

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium töötab riiklikule ehitisregistrile välja kaasaegsema ning mugavama kasutajaliidese. Täna muutub registri välimus, mis on esimene nähtav muudatus kogu süsteemi uueks ehitamisel.