Sa oled siin

Minister Simson osaleb transpordiministrite kohtumisel

29.10.2018
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb 29.-30. oktoobril Austrias Euroopa Liidu transpordiministrite kohtumisel, kus ministrid arutavad kestlike transpordilahenduste, liiklusohutuse ja kella keeramise teemadel.

„Eesti on teinud põhimõttelise otsuse, et mõistlik on kella keeramine tulevikus lõpetada. Aga see otsus oli protsessi lihtsam osa.“ ütles Kadri Simson. „Nii Eestil kui paljudel teistel Euroopa Liidu riikidel on vaja koostöös naabritega selgusele jõuda, kas mõistlik oleks valida oma vööndiaeg või sellest tund varasem suveaeg,“ lisas minister.

Simsoni sõnul on Euroopa Liidul ambitsioonikas plaan vähendada aastaks 2030 liiklusõnnetuste arvu poole võrra. „Eesti ambitsioon on isegi suurem ehk lähtume nullvisioonist, mis näeb ette raskete liiklusõnnetuste viimise miinimumini. Selleks investeerime teede ohutumaks muutmisse, raudteeliikluse arendusse ning võtame kasutusele uudsed tehnoloogilised lahendused nagu isejuhtivad autod,“ rääkis Simson.

Lisaks kohtub minister Simson Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulci ja Soome transpordiminister Anne Berneriga.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

EL näeb ette kaubavedude suunamist maanteelt raudteele

Euroopa Komisjoni avaldatud The European Green Deal´i ehk rohelise kokkuleppe üheks suureks eesmärgiks on suunata suur osa maanteevedude kaubamahust, kus kantakse 75% kogu Euroopa kaubast, raudtee- ja merevedudele, mis tähendab Eestile jätkuvaid pingutusi raudteesektori arendamiseks.

09.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Teede järgmise kümnendi plaan sai paika

Valitsus võttis vastu riigiteede teehoiukava järgmiseks kümnendiks. Tuleval aastal suunatakse lisaraha kruusateede katete ehitusse ning alustatakse 2+2 maanteede projektide ettevalmistamist.