Sa oled siin

Minister Simson osaleb transpordiministrite kohtumisel

29.10.2018
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb 29.-30. oktoobril Austrias Euroopa Liidu transpordiministrite kohtumisel, kus ministrid arutavad kestlike transpordilahenduste, liiklusohutuse ja kella keeramise teemadel.

„Eesti on teinud põhimõttelise otsuse, et mõistlik on kella keeramine tulevikus lõpetada. Aga see otsus oli protsessi lihtsam osa.“ ütles Kadri Simson. „Nii Eestil kui paljudel teistel Euroopa Liidu riikidel on vaja koostöös naabritega selgusele jõuda, kas mõistlik oleks valida oma vööndiaeg või sellest tund varasem suveaeg,“ lisas minister.

Simsoni sõnul on Euroopa Liidul ambitsioonikas plaan vähendada aastaks 2030 liiklusõnnetuste arvu poole võrra. „Eesti ambitsioon on isegi suurem ehk lähtume nullvisioonist, mis näeb ette raskete liiklusõnnetuste viimise miinimumini. Selleks investeerime teede ohutumaks muutmisse, raudteeliikluse arendusse ning võtame kasutusele uudsed tehnoloogilised lahendused nagu isejuhtivad autod,“ rääkis Simson.

Lisaks kohtub minister Simson Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulci ja Soome transpordiminister Anne Berneriga.

Veel uudiseid samal teemal

04.07.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kingo sõnul peab kojukanne jõudma iga inimeseni

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo külastas eile Eesti Posti uut logistikakeskust Rae vallas ning arutas ettevõtte juhtidega, kuidas postiteenus lähemate aastate jooksul areneda võiks.

Rail Baltic
17.06.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Analüüs: Rail Balticu kaubavedudel on potentsiaali Aadria-suunalisel koridoril

Majandusteadlase Erik Terki eestvedamisel valmis analüüs, kus hinnati raudteevedude pikaajalist konkurentsivõimet teiste transpordiliikidega ja Rail Balticu ühendumise perspektiive teiste, meist geograafiliselt kaugemal asuvate transpordikanalitega.