Sa oled siin

Minister Simson osaleb transpordiministrite kohtumisel

29.10.2018
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.
Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb 29.-30. oktoobril Austrias Euroopa Liidu transpordiministrite kohtumisel, kus ministrid arutavad kestlike transpordilahenduste, liiklusohutuse ja kella keeramise teemadel.

„Eesti on teinud põhimõttelise otsuse, et mõistlik on kella keeramine tulevikus lõpetada. Aga see otsus oli protsessi lihtsam osa.“ ütles Kadri Simson. „Nii Eestil kui paljudel teistel Euroopa Liidu riikidel on vaja koostöös naabritega selgusele jõuda, kas mõistlik oleks valida oma vööndiaeg või sellest tund varasem suveaeg,“ lisas minister.

Simsoni sõnul on Euroopa Liidul ambitsioonikas plaan vähendada aastaks 2030 liiklusõnnetuste arvu poole võrra. „Eesti ambitsioon on isegi suurem ehk lähtume nullvisioonist, mis näeb ette raskete liiklusõnnetuste viimise miinimumini. Selleks investeerime teede ohutumaks muutmisse, raudteeliikluse arendusse ning võtame kasutusele uudsed tehnoloogilised lahendused nagu isejuhtivad autod,“ rääkis Simson.

Lisaks kohtub minister Simson Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulci ja Soome transpordiminister Anne Berneriga.

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Euroopa Kosmoseagentuuri juht avas täna Tallinnas Eesti satelliidiandmete keskuse

ESTHubi nime kandev andmekeskus aitab tehnoloogiaettevõtetel kosmosest kogutavaid kaugseire andmeid kiiremini kätte saada ja töödelda.

Siseturu asekantsler Kristi Talving täna Pekingis toimuval Digital Belt and Road Forumil.
25.04.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on valmis kaubavahetuse ja ärisuhete tihendamiseks Hiinaga

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving tutvustas täna Hiinas Digital Belt and Road Forumil Eesti e-teenuseid ja kinnitas Eesti valmisolekut tihendada kaubavahetust ja ärisuhteid Hiinaga.