Sa oled siin

Minister Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

02.09.2020
Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.
Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.

„Läti on Eesti jaoks alati olnud oluline kaubavahetuspartner ja otseinvesteeringute sihtriik ja kuigi aruteluteemad olid täna küll peamiselt viirusega seotud, on visiidi eesmärk edendada Eesti ja Läti ettevõtete ja idufirmade vahelist koostööd laiemalt ning toetada meie eksportööre,“ rääkis Siem.

Läti on Baltikumis olnud viiruse ohjamisel kõige edukam ning sarnaselt Eestile on Läti ettevõtluse taastamismeetmete peamine eesmärk tugevdada majandust eelkõige läbi innovatsiooni, digiteerimise ja keskkonnasäästlikkuse. „Riik saab aidata luues soodsad tingimused ja pakkudes lisamotivatsiooni, kuid oma töö tuleb teha ka ettevõtjatel endil – tuleb varasemast enam panustada teadusuuringutesse ja innovatsiooni. Peame muutuma tööjõumahukast majandusest teadmusmahukaks,“ ütles Siem. „Mul oli hea meel kuulda lõunanaabrite kogemusi ja õppetunde ettevõtete toetamisel ja näha, et liigume sarnases suunas.“

Minister Raul Siemi saadab visiidil ka esinduslik äridelegatsioon eesotsas IT-ettevõtetega, sh ka idufirmad ning toimub Eesti-Läti äriseminar. Siemi hinnangul on Balti riikide ettevõtete vahelise koostöö parandamisel veel palju võimalusi ning sel eesmärgil teda täna ka äridelegatsioon saadab. „Töötame selle nimel, et suurettevõtted saaksid rohkem investeerida kohalikesse piirkondlikesse idufirmadesse. Riik saab siin toetada ümbritseva ökosüsteemi loomisel ja arendamisel,“ selgitas minister. „Kuigi Läti on meie jaoks sisuliselt koduturg, näitab delegatsiooni suurus, et selline formaat on ettevõtetele endiselt vajalik ja seda igati toetame. Loodan, et tänasel äriseminaril sünnib mitmeid viljakaid koostöösuhteid.“

Mõlema riigi ministrid tõid välja ka, et kuigi pandeemia on rängalt tabanud kogu maailma turismisektorit, on hoogsalt kasvanud siseturism – eestlased on aktiivselt avastanud Lätit ja vastupidi. „Väga oluline on säilitada reisimisvõimalused meie lähimate naabrite juures ja jätkata nn „Balti mulli“ lähenemisega, see on väga oluline turismisektori taaskäivitamiseks. Aga loomulikult peame seda tegema vastutustundlikult ja turvaliselt,“ lõpetas Siem.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem on täna töövisiidil Lätis, kus kohtub Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, digiasjade eest vastutava keskkonnakaitse- ja regionaalarenguministri Juris Pucega ning osaleb Eesti-Läti äriseminaril. Ministrit saadavad Eesti suursaadik Lätis Arti Hilpus, majandusarengu asekantsler Viljar Lubi ning äridelegatsioon.

Veel uudiseid samal teemal

21.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM kutsub osalema kosmose küberturvalisuse ideekorjes

Tänasest algab Euroopa Kosmoseagentuuri, MKMi ja EASi poolt ellu kutsutud kosmose küberturvalisuse ideekorje. MKM kutsub Eesti tehnoloogiaettevõtteid ideekorjes osalema, et koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga küberturvalisusega seotud uusi lahendusi välja arendada.

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.