Sa oled siin

Minister Palo külastab Lääne-Virumaad

06.07.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub ettevõtjate ja turismiarendajatega.

Minister Palo ütles, et nii, nagu teistes Eesti piirkondades otsitakse ka Lääne-Virumaal erinevaid võimalusi, kuidas toetada maakonna arengut ning leevendada tööjõupuudust.

Täna külastab minister Palmse Metall OÜ-d ja Aru Grupp AS-i, kes mõlemad on piirkonna olulised tööandjad ning heaks eeskujuks lisandväärtuse kasvatamisel. Näiteks Palmse Metalli lisandväärtus ühe töötaja kohta on kahekordne Eesti keskmine ehk üle 50 000 euro.

Kohtumistel ettevõtjatega arutatakse piirkonna peamiste väljakutsete üle ning kuidas riik saaks ettevõtjatele toeks olla.

„Konkurentsivõime suurendamise ja lisandväärtuse kasvu eesmärgil on ministeeriumis lõpusirgel digitaliseerimise diagnostika ning tootearenduse toetusmeetmete väljatöötamine, lisaks pakub KredEx tööstusettevõtetele tööstuslaenu,“ loetles minister tänaseid võimalusi.

Minister Palo märkis, et lisaks tööstussektorile on riik panustanud ka turismi valdkonna konkurentsivõime tõstmisesse. "Lääne-Virumaal on EAS-i kaasabil loodud head tingimused elamusturismi edukaks käekäiguks ning panustatud Lääne-Virumaa kui reisisihtkoha edendamisse, et ettevõtlusmaastik oleks mitmekesisem," ütles ta.

„Kohalike ettevõtjate tagasiside riigi meetmetele aitab meil ka toetusprogramme täiustada,“ lisas Palo.

Lisaks Palmse Metall OÜ ja Aru Grupp AS külastustele kohtub minister ka Lahemaa turismivõrgustiku Ehedad Elamused liikmetega ning arutab ettevõtlus- ja elamuehitusteemasid Kadrina vallavanema, volikogu liikmete ja ettevõtjatega.

 

Veel uudiseid samal teemal

Tuletornid
11.07.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Majandus- ja taristuminister külastas Tallinnamadala ja Naissaare tuletorni

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson käis täna koos Veeteede Ameti esindajatega Tallinnamadala ja Naissaare tuletornis. Taolised visiidid on Veeteede Ameti igapäevane töö, mille eesmärk on viia läbi märkide hooldus ja inspektsioon.

Minister Kadri Simson Klaipedas BLRT tehases.
13.06.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kadri Simson kohtus Klaipedas Leedu transpordiministriga

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Leedus Klaipedas Leedu transpordi- ja sideminister Rokas Masiulisega. Ministrid külastasid ka Klaipedas asuvaid BLRT Grupile kuuluvaid tehaseid ja tutvusid kohaliku sadamaga.

Ministrite kohtumise peamise teemadena tõstatusid Rail Balticu ehitus, Via Baltica edasine areng ning riikide vaheline koostöö.