Sa oled siin

Minister Palo külastab Lääne-Virumaad

06.07.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub ettevõtjate ja turismiarendajatega.

Minister Palo ütles, et nii, nagu teistes Eesti piirkondades otsitakse ka Lääne-Virumaal erinevaid võimalusi, kuidas toetada maakonna arengut ning leevendada tööjõupuudust.

Täna külastab minister Palmse Metall OÜ-d ja Aru Grupp AS-i, kes mõlemad on piirkonna olulised tööandjad ning heaks eeskujuks lisandväärtuse kasvatamisel. Näiteks Palmse Metalli lisandväärtus ühe töötaja kohta on kahekordne Eesti keskmine ehk üle 50 000 euro.

Kohtumistel ettevõtjatega arutatakse piirkonna peamiste väljakutsete üle ning kuidas riik saaks ettevõtjatele toeks olla.

„Konkurentsivõime suurendamise ja lisandväärtuse kasvu eesmärgil on ministeeriumis lõpusirgel digitaliseerimise diagnostika ning tootearenduse toetusmeetmete väljatöötamine, lisaks pakub KredEx tööstusettevõtetele tööstuslaenu,“ loetles minister tänaseid võimalusi.

Minister Palo märkis, et lisaks tööstussektorile on riik panustanud ka turismi valdkonna konkurentsivõime tõstmisesse. "Lääne-Virumaal on EAS-i kaasabil loodud head tingimused elamusturismi edukaks käekäiguks ning panustatud Lääne-Virumaa kui reisisihtkoha edendamisse, et ettevõtlusmaastik oleks mitmekesisem," ütles ta.

„Kohalike ettevõtjate tagasiside riigi meetmetele aitab meil ka toetusprogramme täiustada,“ lisas Palo.

Lisaks Palmse Metall OÜ ja Aru Grupp AS külastustele kohtub minister ka Lahemaa turismivõrgustiku Ehedad Elamused liikmetega ning arutab ettevõtlus- ja elamuehitusteemasid Kadrina vallavanema, volikogu liikmete ja ettevõtjatega.

 

Veel uudiseid samal teemal

Minister kohtumisel Virgin Hyperloop-One'i kaasasutaja ja CTO Josh Giegeli ning nende uue CEO Jay Walderiga.
16.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kadri Simson: Tallinn-Helsingi tunnel pakub huvi kogu maailmale

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson viibib sel nädalal visiidil Los Angeleses ning osaleb kõrgetasemelisel konverentsil "LA CoMotion: The Global Laboratory of Future Mobility", kus minister tutvustab Eesti ühistranspordisüsteemi ning innovatiivseid transpordilahendusi.

Minister Kadri Simson Grazis toimuval EL transpordiministrite kohtumisel.
29.10.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Simson osaleb transpordiministrite kohtumisel

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson osaleb 29.-30. oktoobril Austrias Euroopa Liidu transpordiministrite kohtumisel, kus ministrid arutavad kestlike transpordilahenduste, liiklusohutuse ja kella keeramise teemadel.