Sa oled siin

Minister Palo külastab Lääne-Virumaad

06.07.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub ettevõtjate ja turismiarendajatega.

Minister Palo ütles, et nii, nagu teistes Eesti piirkondades otsitakse ka Lääne-Virumaal erinevaid võimalusi, kuidas toetada maakonna arengut ning leevendada tööjõupuudust.

Täna külastab minister Palmse Metall OÜ-d ja Aru Grupp AS-i, kes mõlemad on piirkonna olulised tööandjad ning heaks eeskujuks lisandväärtuse kasvatamisel. Näiteks Palmse Metalli lisandväärtus ühe töötaja kohta on kahekordne Eesti keskmine ehk üle 50 000 euro.

Kohtumistel ettevõtjatega arutatakse piirkonna peamiste väljakutsete üle ning kuidas riik saaks ettevõtjatele toeks olla.

„Konkurentsivõime suurendamise ja lisandväärtuse kasvu eesmärgil on ministeeriumis lõpusirgel digitaliseerimise diagnostika ning tootearenduse toetusmeetmete väljatöötamine, lisaks pakub KredEx tööstusettevõtetele tööstuslaenu,“ loetles minister tänaseid võimalusi.

Minister Palo märkis, et lisaks tööstussektorile on riik panustanud ka turismi valdkonna konkurentsivõime tõstmisesse. "Lääne-Virumaal on EAS-i kaasabil loodud head tingimused elamusturismi edukaks käekäiguks ning panustatud Lääne-Virumaa kui reisisihtkoha edendamisse, et ettevõtlusmaastik oleks mitmekesisem," ütles ta.

„Kohalike ettevõtjate tagasiside riigi meetmetele aitab meil ka toetusprogramme täiustada,“ lisas Palo.

Lisaks Palmse Metall OÜ ja Aru Grupp AS külastustele kohtub minister ka Lahemaa turismivõrgustiku Ehedad Elamused liikmetega ning arutab ettevõtlus- ja elamuehitusteemasid Kadrina vallavanema, volikogu liikmete ja ettevõtjatega.

 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Annika Haas/Toolbox Estonia
21.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusminister Rene Tammist alustas visiiti Iisraeli

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist alustas eile visiiti Iisraeli, et osaleda digitaalvaldkonna tippkohtumisel ja luua Eesti ettevõtjatele uusi ärivõimalusi.

Minister Rene Tammist ja majandusarengu asekantsler Viljar Lubi koos äridelegatsiooniga Hiinas Hi-Tech Fair'il.
18.11.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusminister Tammist: Hiina partneritel on tõsine huvi koostöö vastu Eestiga

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti poolt juhitud äridelegatsiooni kohtumistel Hiinas Shenzheni linnas avanesid mitmed koostöövõimalused Eesti majanduse arenguks.