Sa oled siin

Minister Palo külastab Lääne-Virumaad

06.07.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub ettevõtjate ja turismiarendajatega.

Minister Palo ütles, et nii, nagu teistes Eesti piirkondades otsitakse ka Lääne-Virumaal erinevaid võimalusi, kuidas toetada maakonna arengut ning leevendada tööjõupuudust.

Täna külastab minister Palmse Metall OÜ-d ja Aru Grupp AS-i, kes mõlemad on piirkonna olulised tööandjad ning heaks eeskujuks lisandväärtuse kasvatamisel. Näiteks Palmse Metalli lisandväärtus ühe töötaja kohta on kahekordne Eesti keskmine ehk üle 50 000 euro.

Kohtumistel ettevõtjatega arutatakse piirkonna peamiste väljakutsete üle ning kuidas riik saaks ettevõtjatele toeks olla.

„Konkurentsivõime suurendamise ja lisandväärtuse kasvu eesmärgil on ministeeriumis lõpusirgel digitaliseerimise diagnostika ning tootearenduse toetusmeetmete väljatöötamine, lisaks pakub KredEx tööstusettevõtetele tööstuslaenu,“ loetles minister tänaseid võimalusi.

Minister Palo märkis, et lisaks tööstussektorile on riik panustanud ka turismi valdkonna konkurentsivõime tõstmisesse. "Lääne-Virumaal on EAS-i kaasabil loodud head tingimused elamusturismi edukaks käekäiguks ning panustatud Lääne-Virumaa kui reisisihtkoha edendamisse, et ettevõtlusmaastik oleks mitmekesisem," ütles ta.

„Kohalike ettevõtjate tagasiside riigi meetmetele aitab meil ka toetusprogramme täiustada,“ lisas Palo.

Lisaks Palmse Metall OÜ ja Aru Grupp AS külastustele kohtub minister ka Lahemaa turismivõrgustiku Ehedad Elamused liikmetega ning arutab ettevõtlus- ja elamuehitusteemasid Kadrina vallavanema, volikogu liikmete ja ettevõtjatega.

 

Veel uudiseid samal teemal

14.09.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Kadri Simson väisab Hiiumaad

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson on täna Hiiumaal, kus kohtub omavalitsuse esindajatega, külastab ettevõtteid ja tutvub Kärdla lennuvälja liiklusala renoveerimistöödega.

Minister Kadri Simson Läti kolleegidega ühisistungil. Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo
21.08.2018|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Läti ministrid rõhutasid kahe riigi vaheliste transpordiühenduste olulisust

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Läti transpordiminister Uldis Augulis kinnitasid soovi ühiselt jätkata raudteeühenduste arendamist, seda nii Tartu-Riia rongiühenduse kui ka Rail Balticu kontekstis.