Sa oled siin

Minister Palo külastab Lääne-Virumaad

06.07.2018
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on täna visiidil Lääne-Virumaal, kus kohtub ettevõtjate ja turismiarendajatega.

Minister Palo ütles, et nii, nagu teistes Eesti piirkondades otsitakse ka Lääne-Virumaal erinevaid võimalusi, kuidas toetada maakonna arengut ning leevendada tööjõupuudust.

Täna külastab minister Palmse Metall OÜ-d ja Aru Grupp AS-i, kes mõlemad on piirkonna olulised tööandjad ning heaks eeskujuks lisandväärtuse kasvatamisel. Näiteks Palmse Metalli lisandväärtus ühe töötaja kohta on kahekordne Eesti keskmine ehk üle 50 000 euro.

Kohtumistel ettevõtjatega arutatakse piirkonna peamiste väljakutsete üle ning kuidas riik saaks ettevõtjatele toeks olla.

„Konkurentsivõime suurendamise ja lisandväärtuse kasvu eesmärgil on ministeeriumis lõpusirgel digitaliseerimise diagnostika ning tootearenduse toetusmeetmete väljatöötamine, lisaks pakub KredEx tööstusettevõtetele tööstuslaenu,“ loetles minister tänaseid võimalusi.

Minister Palo märkis, et lisaks tööstussektorile on riik panustanud ka turismi valdkonna konkurentsivõime tõstmisesse. "Lääne-Virumaal on EAS-i kaasabil loodud head tingimused elamusturismi edukaks käekäiguks ning panustatud Lääne-Virumaa kui reisisihtkoha edendamisse, et ettevõtlusmaastik oleks mitmekesisem," ütles ta.

„Kohalike ettevõtjate tagasiside riigi meetmetele aitab meil ka toetusprogramme täiustada,“ lisas Palo.

Lisaks Palmse Metall OÜ ja Aru Grupp AS külastustele kohtub minister ka Lahemaa turismivõrgustiku Ehedad Elamused liikmetega ning arutab ettevõtlus- ja elamuehitusteemasid Kadrina vallavanema, volikogu liikmete ja ettevõtjatega.

 

Veel uudiseid samal teemal

16.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Euroopa Kosmoseagentuuri juht avas täna Tallinnas Eesti satelliidiandmete keskuse

ESTHubi nime kandev andmekeskus aitab tehnoloogiaettevõtetel kosmosest kogutavaid kaugseire andmeid kiiremini kätte saada ja töödelda.

Siseturu asekantsler Kristi Talving täna Pekingis toimuval Digital Belt and Road Forumil.
25.04.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on valmis kaubavahetuse ja ärisuhete tihendamiseks Hiinaga

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving tutvustas täna Hiinas Digital Belt and Road Forumil Eesti e-teenuseid ja kinnitas Eesti valmisolekut tihendada kaubavahetust ja ärisuhteid Hiinaga.