Sa oled siin

Ministeerium ootab ettevõtjate tagasisidet EXPO osas

12.03.2018
Foto: Rasmus Jurkatam/Brand Estonia
Foto: Rasmus Jurkatam/Brand Estonia

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tuletab ettevõtjatele meelde, et ootab ettevõtjatelt tagasidet valmisoleku kohta toetada rahaliselt EXPO-l osalemist.

Valitsuskabinet toetas Dubai EXPOl osalemist juhul, kui Eesti ettevõtjad on valmis kandma poole maailmanäitusel osalemise kuludest. Esialgne hinnang näitab, et Dubai EXPO 2020 osalemise minimaalne eelarve on 4 miljonit eurot. Lisaks sellele, et riik toetab EXPOl osalemist, planeeritakse avada Araabia Ühendemiraatides ka Eesti saatkond, mis annab parema võimaluse toetada piirkonnast huvitunud Eesti ettevõtjaid.

Ettevõtjatel palutakse anda oma vastus küsimustele kas ja millises summas ollakse valmis kaasfinantseerima Eesti ekspositsiooni rajamist ja Dubai EXPO 2020 läbiviimist.

EXPOl osalemine võimaldab jõuda lühikese aja jooksul erinevate sihtgruppideni ning saada lisaks rahvusvahelist meediakajastust. Korraldajad ootavad osalema kuni 160 riiki. Enamik Põhjamaid on otsustanud ettevõtjate toel EXPOl osaleda. Norra, Rootsi, Soome ja Taani ettevõtjad on andnud nõusoleku poole kuludest katta, osalemise kuludeks on riigid nimetanud 14-18 miljonit eurot.

Ettevõtjate kirjalikke vastuseid oodatakse kuni 25.03 aadressil: kaupo.sempelson [at] mkm.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Ettevõtete starditoetuse andmine kolib Riigi Tugiteenuste Keskusesse.
19.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Ettevõtlusega alustamine saab paindlikumad toetustingimused

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas starditoetuse määruse, mille muudatused võimaldavad alustada ettevõtlusega varasemast paindlikumatel tingimustel.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
15.03.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM valmistab ette investeeringutoetuse meedet ettevõtete digitaliseerimiseks ja automatiseerimiseks

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suunab aastatel 2019-2020 digidiagnostika toetusmeetme kaudu Eesti ettevõtetesse 2,3 miljonit eurot töölõikude leidmiseks, kus saaks paremini rakendada digitaalseid või robotlahendusi.