Sa oled siin

Ministeerium ja Ajakirjanike Liit korraldavad ühisseminari küberturvalisuse teemal

17.04.2009

Järgmisel reedel, 24. aprillil kell 10.00-12.00 toimub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) Aatriumi saalis järjekordne ministeeriumi ja Eesti Ajakirjanike Liidu  ühisseminar "Talita targalt", mille teemaks on seekord küberturvalisus.

Räägime sellest, mis on „kriitilise informatsiooni infrastruktuur“ ja  „näotustamine“ ning saame teada, kui suur on oht, et ka meie oma arvuti on mõne kurikaela teenistuses.

Esinevad MKM-i riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa, Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse infoturbe juht Toomas Viira ja infoturbe intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Hillar Aarelaid.

Osavõtjatel palume registreeruda e-posti aadressil kalev.vapper [at] mkm.ee

Seekordne seminar on eriti aktuaalne seoses sellega, et 27.-28. aprillil toimub Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide ministrite konverents CIIP, kus keskendutakse EL poliitikale, mille eesmärk on koostöös kaitsta liikmesriikides elutähtsaid teenuseid tagavat infotehnoloogiat. 

Küberruumis kasvavad ohud sunnivad küsima: Kuidas valmistuda kaitseks küberruumis? Kuidas hoiatada? Kuidas kaitsta? Kuidas teha koostööd üle maailma?

Elutähtsaid teenuseid tagava infotehnoloogia (kriitilise informatsiooni infrastruktuuri) kaitse on oluline, kuivõrd sõltume oma igapäevaelus järjest rohkem info- ja kommunikatsioonitehnoloogiast.

Konverentsi korraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Euroopa Liidu eesistujamaa Tšehhiga ja Euroopa Liidu Komisjoniga. Konverentsi eesmärk on sõnastada eesistuja järeldustena fookusvaldkonnad, mida arvestatakse EL-i ühise elutähtsaid teenuseid tagava infotehnoloogia kaitse raampoliitika väljatöötamisel. Teema aktuaalsus ja Eesti kogemused toovad Tallinnasse teiste seas ka EL-i liikmesriikide ministrid ning infoühiskonna volinik Viviane Redingi.  Konverentsi avasõnad 27. aprillil ütleb president Toomas-Hendrik Ilves, Eestit esindab konverentsil ettekandega ja diskussioonis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Täpsemat infot konverentsi kohta leiate kodulehelt www.tallinnciip.eu. Konverents toimub Radisson SAS hotellis.