Sa oled siin

Michal: Leedu gaasiterminal on üks regiooni energiasõltumatuse pakkujaid

10.08.2015
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal

Reedel külastas majandus- ja taristuminister Kristen Michal Leedut, kus kohtus sealse energeetikaministri Rokas Masiulisega. Üheskoos külastati Klaipedas möödunud aasta lõpus tööd alustanud ujuvat veeldatud maagaasi terminali.

„Leedu veeldatud maagaasi terminal on käivitunud üle ootuste edukalt. Loodud on alternatiivne tarneallikas seni üksnes Venemaalt pärit maagaasile. Terminali käivitamisega kaasnenud positiivne mõju ulatub ka Eestisse - käesoleval aastal on Leedu kaudu tarnitud gaas moodustanud juba enam kui 25% kogu Eestis tarbitud maagaasist. Meie jaoks on see osa mitmekesisusest ning energiajulgeolekust, oleme ju aastaid järjekindlalt ajanud Vene gaasimüüja mõju vähendamise poliitikat,“, sõnas majandusminister Kristen Michal. 

Ministrid arutasid kohtumisel ka teisi regiooni energiajulgeolekut ning energiaturgude arenguid puudutavaid teemasid. Põhjalikumalt peatuti Baltimaid ja Poolat ühendava gaasiühenduse projektil, kus kõnelused osapoolte vahel projekti finantseerimise tingimuste üle on jõudnud otsustavasse faasi. „Regiooni gaasituru arengu seisukohalt on Baltimaade gaasituru füüsiline ühendamine Poolaga ülimalt oluline, lähiajal saadakse selles ka loodetavasti kõiki pooli rahuldav kokkulepe“, ütles minister Michal.

Ministrid tõdesid, et Eesti ja Leedu vaated energiajulgeoleku ja turu arendamise küsimuses on väga lähedased ning ühisosa suur. Üksmeelel oldi, et regiooni energiajulgeoleku parandamiseks tuleb jätkata tööd Balti riikide energiaturgude integreerimiseks Euroopa Liidu ühtse siseturuga.

Leedu pool andis kohtumisel ka ülevaate Leedu-Rootsi ja Leedu-Poola elektriühenduste ehitustööde edenemisest. Mõlema projekti valmimistähtajad on selle aasta lõpus.

Leedu energeetikaminister Rokas Masiulis sai ülevaate ka Eesti e-teenustest ning e-residentsusest ning sai ka ise Eesti e-residendiks. 

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/nmxa9e9uxqbyd8v/AAA5-3ZIWZB5tEELYX4xisIDa?dl=0 

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.