Sa oled siin

Michal kohtus Euroopa Komisjoni asepresidendiga energeetika alal Maroš Šefčovičiga

28.11.2015
Euroopa Komisjoni asepresident energeetika alal Maroš Šefčovič ja majandus- ja taristuminister Kristen Michal
Euroopa Komisjoni asepresident energeetika alal Maroš Šefčovič ja majandus- ja taristuminister Kristen Michal

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kohtus eile Euroopa Komisjoni asepresidendiga energeetika alal Maroš Šefčovičiga, arutlusel olid eelmisel nädalal Komisjoni poolt avaldatud ülevaade energialiidu olukorrast ja plaanidest euroliidu energiaturu arendamiseks lähiaastatel.

"Tähtsaima teemana käsitlesime Eestit ja Soomet ühendavat Balticconnectorit, mis on oluline ühendus Eesti varustuskindluse suurendamiseks. Koos Leedut ja Poolat ühendava gaasiühendusega moodustab see tervikliku gaasituru Soome, Baltimaade ja Kesk-Euroopa vahel. Euroopa Komisjon on meie poolt vaadates suhtunud väga tõsiselt ja positiivselt energiajulgeoleku tagamisse Eesti ümbruskonnas ja seda hindame," sõnas minister.

Šefčovič külastab Euroopa Liidu liikmesriike veebruaris esitletud energialiidu strateegia raames. Lisaks kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisele, taastuvenergiale ning energiajulgeolekule aitab energialiidu strateegia jätkuvalt kaasa energiatõhususe suurendamisele, energia siseturu arendamisele, innovatsiooni levikusse ning konkurentsivõime tugevdamisele.

Koos Leedu ja Poola vahelise gaasiühenduse rajamisega võimaldab Balticconnectori ehitamine aastaks 2020 lõpule viia Baltimaade ja Soome gaasiturgude integreerimise Euroopa Liidu ühtse energiaturuga. Karksi kompressorjaama ehitus annab võimaluse kahesuunaliseks gaasi transpordiks Eesti ja Läti vahel, mis koos Balticconnectoriga annab Soomele ja Eestile võimaluse kasutada Lätis asuvat maa-alust maagaasi hoidlat oma turu vajadustest lähtuvalt.

“Positiivne oli kuulda asepresidendi eesmärki vähendada halduskoormust ja raportite hulka Komisjoni ja liikmesriikide vahel, see on kindlasti hea ettevõtmine.  Eestis oleme sarnase hoiaku võtnud nullbürokraatia projektiga, mille tulemusena väheneb riigipoolne aruandlus ettevõtjatele,” sõnas Michal.

Kohtumisele järgnes energeetika aastakonverents, kus minister tõi riigi energiapoliitika valikutest välja ühendused, taastuvenergeetika ja energiatõhususe, et tagada tarbijatele varustuskindlus ja soodne hind ilma keskkonda liialt koormamata.

/28.11.2015/

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.