Sa oled siin

Michal: Euroopa Liidu gaasiturg peab olema läbipaistev ning riikide kriisikavad peavad olema testitud

07.06.2016

Eile ja täna toimub Luxembourgis Euroopa Liidu energeetika- ja transpordiministrite korraline nõukogu. Nõukogul Eestit esindav majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles oma sõnavõtus Euroopa Liidu energiaministrite kohtumisel Luxembourgis, et EL riikide koostöö gaasi valdkonnas saab tugineda läbipaistvuse ning regionaalse varustuskindluse põhimõtetele.

Michali sõnul on Eesti energiajulgeoleku huvides toimiv regionaalne koostöö ning korralikult läbi testitud kriisikavad. „Eesti mõistab hästi energiasõltumatuse ja -julgeoleku vajadusi, mistõttu on meie sõnum, et lisaks regionaalsele lähenemisele peavad Euroopa Liidu riikide kriisikavad olema operatiivselt kasutatavad, selgete vastutajatega ning eelnevalt läbi mängitud,“ lisas ta.

Euroopa Komisjoni gaasi varustuskindlust tagava ettepaneku alusel peaksid kõik EL riigid gaasivarustuse kriiside ennetamiseks ja lahendamiseks rohkem regionaalset koostööd tegema ning üksteist häda korral aitama.

Lisaks lepiti nõukogul kokku ühine positsioon liikmesriikide ja kolmandate riikide vaheliste energialepingute infovahetussüsteemi eelnõus. Euroopa Komisjoni ettepanekule tuginedes soovib Eesti kõigi valitsuste vaheliste gaasilepete avaldamist, mis mõjutavad oluliselt Euroopa energia siseturgu ja gaasi varustuskindlust. Eesti leiab, et lepete avaldamisel on suur roll järgmise eesistujariigi Slovakkia koostööl Euroopa Parlamendiga.

Lisaks kohtus Michal kahepoolselt Luksemburgi majandusminister Etienne Schneideriga ning Ühendkuningriigi energiaminister Lord Nicholas Henry Bournega.

/07.06.2016/

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.