Sa oled siin

Michal: Ansipi plaani jõustumisel saavad Eesti inimesed juurdepääsu EL-i e-kaubandusele

26.05.2016

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kutsus täna Brüsselis hommikusöögile 14 riigi ministrid ja asepresident Andrus Ansipi, et arutada, kuidas võimalikult kiiresti edasi liikuda Euroopa Liidu digitaalse turu arendamisega. Kohtumine eelnes Euroopa Liidu telekommunikatsiooni ja konkurentsivõime ministrite nõukogu kohtumisele, kus tegeletakse muuhulgas tõkete kaotamisega digitaalsel turul.

„Komisjon saab algatuste edasistes aruteludes loota meie tugevale toetusele. Ilma ühtse digitaalse turuta kaotavad konkurentsivõimet kõik Euroopa riigid,“ rõhutas minister Michal kohtumist avades. Geoblokeeringu kaotamise eesmärgiks on kõrvaldada takistused piiriüleses e-kaubanduses nii toodete kui digitaalse sisu ostmisel. „Plaani jõustumisel on eestlastel võimalik osta kaupu ja digitaalseid tooteid kõikide Euroopa riikide e-poodidest ja platvormidelt, täna see ju võimalik ei ole, seepärast on Ansipi algatus tähtis,“ ütles Michal.

Elektroonilised platvormid on toonud kaasa uued ärimudelid. Samas takistab internetiplatvormide tegutsemist ebaselgus reeglites. Ministrid otsisid võimalusi reeglite selgemaks muutmiseks. Lisaks vahetasid ministrid mõtteid, kuidas tagada taskukohasemad hinnad piiriülesel pakiveol. Täna erinevad riigisisesed ja piiriülesed hinnad mõnes riigis rohkem kui 20 korda ja see on takistuseks piiriülesele e-kaubandusele.

Sel nädalal allkirjastasid hommikusöögil osalenud 14 digitaalse turu arengut toetava riigi ministrid ka ühise kirja EL eesistuja Hollandi majandusministrile Henk Kampile, milles rõhutasid digitaalse turu kiire arendamise vajadust. Esmatähtis on andmete vaba liikumise tagamise, geoblokeeringu kaotamine, e-valitsemise võimaluste kasutamine ning takistuste kõrvaldamine piiriüleste teenuste osutamisel, ilma keerukaid lisaregulatsioone loomata.

Hommikusöögil osalesid Eesti kutsel Belgia, Bulgaaria, Iirimaa, Leedu, Läti, Luxemburg, Poola, Rootsi, Sloveenia, Soome, Taani, Tsehhi ja Ühendkuningriik ning järgmine EL eesistuja Slovakkia. Eesti korraldas kohtumise koostöös üle-Euroopalise ALDE parteiga.

/26.05.2016/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Aron Urb/Toolbox Estonia
20.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lihtsustuvad reisiettevõtjana tegutsemise nõuded

17. jaanuaril jõustusid turismiseaduse muudatused, millega muudeti seotud reisikorraldusteenuseid pakkuvate reisiettevõtjate tegevusalade liigitust ja lihtsustati tagatise nõudeid ettevõtjatele, kes pakuvad üksnes Eestis osutatavaid reisiteenuseid.

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.