Sa oled siin

Masinatööstuses kasvas hõivatute arv aastaga ligi viis protsenti

25.07.2014
Väliskaubandus
Väliskaubandus
Vaatamata tootmismahu langusele suurenes hõivatute arv masinatööstuses aastaga ligi viis protsenti ja palgad tõusid Eesti keskmisega samas tempos. Kokkuvõttes suurenesid tööjõukulud enam kui kümnendiku võrra, kuid kogukulud mõnevõrra vähenesid.

Tootmine vähenes 2013. aastal viis protsenti. Kuna hinnad püsisid stabiilsena langes ka müügimaht samas suurusjärgus. Müügi languse tõi kaasa ekspordi vähenemine, kuid siseturu müük püsis paigal. Suurematest eksportturgudest langes müük Soome, teiste olulisemate riikide osas oli pilt positiivsem.

Üle poole investeeringutest suunati masinatesse ja seadmetesse. Teisteks olulisemateks valdkondadeks olid ehitamine ja rekonstrueerimine ning transpordivahendid.

Eesti Konjunktuuriinstituudi koostatud kindlustunde indikaator oli masinatööstuses madalam kui 2012. aastal, tellimusi oli tavalisest vähem. 2014. aasta algus oli sarnane kui aasta tagasi, mõne näitaja osas oli pilt veidi parem, kuid lähituleviku väljavaateid hinnati siiski üsna tagasihoidlikult.

Täpsemalt on võimalik masinatööstuse 2013. aasta ülevaatega tutvuda ministeeriumi kodulehel.
 

Veel uudiseid samal teemal

Sooduskampaaniad tuleks praegu viia läbi e-poes. Foto: Daniel von Appen/Unsplash
28.03.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Taavi Aas paneb poeomanikele südamele: korraldage kampaaniad e-poes

Koroonaviiruse levikuga kaasnenud eriolukord on löönud segamini kõigi inimeste, ettevõtjate ja ka riigi igapäevaelu, kuid praegu tuleb võtta kasutusele kõik abinõud, et viiruse levik peatada. Praegu ei ole aeg suurte allahindluste kaudu inimeste kauplusesse meelitamiseks. Igasugused üleskutsed rahvakogunemisteks on praeguses olukorras lubamatud.

Mitme erineva kaubandusettevõtte olemasolu soodustab inimeste viibimist keskustes, mis loob võimalused viiruste levikuks. Kaubanduskeskustes jäävad avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
27.03.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Alates tänasest on kaubanduskeskused suletud, avatud on hädavajalikud poed ja teenused

Alates tänasest, 27. märtsist kehtivad kaubanduskeskustele, meelelahutus- ja söögikohtadele uued piirangud. Piirangute eesmärk ei ole piirata poodide tegevust või poodides müüdava kauba sortimenti, vaid rahvarohketes kohtades koosviibimist. Mitme erineva kaubandusettevõtte olemasolu soodustab inimeste viibimist keskustes, mis loob võimalused viiruste levikuks. Kaubanduskeskustes jäävad avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused.