Sa oled siin

Majandusminister osaleb maailma energeetikatippude kohtumisel Pariisis

18.11.2015
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal
Majandus- ja taristuminister Kristen Michal osaleb teisipäeval ja kolmapäeval Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) energiaministrite ja suurimate energiaettevõtete juhtide tippkohtumisel Pariisis, kus peateema on energiajulgeoleku tagamine ja puhta tehnoloogiaga kliimaeesmärkide täitmine.
 
„Energiajulgeoleku seisukohalt on Eesti jaoks prioriteet energiaallikate mitmekesistamine ja ühenduste rajamine. Praeguses julgeolekuolukorras ei saa varustuskindluse suurendamist ja kriiside ennetamist mitte kuidagi alahinnata,“ sõnas minister.
 
Aastate jooksul on IEA-le lisandunud laiemaid eesmärke, nagu energiapoliitika edendamine globaalselt ning koostöö suurte tootja- ja tarbijariikidega, leidmaks lahendusi ühistele energeetika ja keskkonna küsimustele. Tähtsal kohal on energiatehnoloogiate, alternatiivsete energiaressursside ja suurema energiatõhususe edendamine. Kõrgelt on hinnatud IEA kütuseturgude analüüsid ning iga-aastane suurkogumik WEO (World Energy Outlook) - prognoos kogu maailma energiaturgudest.
 
„IEA koostöös on viimastel aastatel üha olulisemale kohale tõusnud energiasektori keskkonna mõõde. Toimuv ministrite kohtumine annab tugeva sõnumi eelolevaks rahvusvaheliseks kliimamuutuste tippkohtumiseks, rõhutades, et IEA liikmesriigid panustavad aktiivselt energeetika valdkonna kasvuhoonegaaside vähendamisse,“ ütles Michal.
 
Kohtumisel võtavad ministrid vastu ühise deklaratsiooni, mis näeb ette vajadust suurendada energiatõhusust, investeeringuid taastuvenergiasse ning vähendada fossiilsetel kütustel põhineva elektritootmise keskkonnamõju.
 
Rahvusvahelise Energiaagentuuri eesmärk on tagada liikmesriikidele vedelkütuste tarnete häiretel lahendusi läbi ühiste meetmete. Selleks on kohustus kõigil IEA liikmetel omada vedelkütusevaru. IEA loodi 1974. aastal seoses naftakriisiga ja 40 aasta jooksul on sellega liitunud 29 riiki. Eestile esitati kutse liitumisläbirääkimiste alustamiseks 2011. aastal ja 2014. aastal sai Eestist IEA täieõiguslik liige.
 
18/11/2015

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.