Sa oled siin

Majandusminister Kristen Michal osales eile mitteametlikul Euroopa Liidu energiaministrite nõukogul

24.09.2015
Minister Kristen Michal EL energiaministrite nõukogul
Minister Kristen Michal EL energiaministrite nõukogul

Nõukogu keskendus eelkõige uutele tehnoloogiatele energiasektoris ning oma nägemust tulid jagama mitmed tööstusharu spetsialistid ja visionäärid, nende seas akadeemik Jeremy Rifkin, päikeselennukite arendaja Bertrand Piccard ning Tesla ja SpaceX'i tegevjuht Elon Musk.

"Visionäärid, kes on võtnud keskkonna tulevikust hooliva mõtteviisi ja innovaatilised tehnoloogiad oma äritegevuse baaseelduseks, suudavad anda julgeid soovitusi tuleviku energia- ja kliimapoliitika väljatöötamiseks. Hea on tõdeda, et paljud väljakäidud mõtted, nende seas süvendatud tähelepanu energiatõhususele kõikides energiat tarbivates sektorites, väikesemahulise energiatootmise turule aitamine, emissioonikaubanduse kui peamise muutusi esile kutsuva süsteemi edasiarendamine, juba sisalduvad Energiamajanduse arengukava aastani 2030 eelnõus, mis lähemal ajal ministeeriumist Vabariigi Valitusse saadetakse," sõnas Michal.

Nõukogul arutati ka energiatõhususe projektide rahastamise toetamist. Kuigi energiasektor ning eelkõige taastuvenergeetika ja energiasääst on Junckeri fondi prioriteetsemad valdkonnad, võivad fondi taotluse esitada kõikide valdkondade esindajad.

Enne mitteametlikku energiaministrite nõukogu toimus kahepoolne kohtumine Kristen Michali ja Euroopa Komisjoni energiapoliitika voliniku Maroš Šefcovic'i vahel. Arutelu all olevateks teemadeks olid Euroopa Liidu Energialiidu edasised tegevused ja Eesti roll selles, Eesti elektri- ja gaasiturgude arengud ning taristuprojektid. "Eesti ja Euroopa Komisjoni arusaamad energiaühenduste rajamisest on sarnased, energiajulgeoleku tagamiseks tuleb lõpetada Balti riikide ja Soome gaasiturgude isoleeritus. Selleks panustab Eesti ja Soome vahele rajatav gaasiühendus Balticconnector, mille väljavaated saada Euroopa Liidu poolt rahastatud on väga head," lausus minister. "Balti riikide, sh Eesti gaasituru isoleeritusele aitab väga palju kaasa ka Leedu ja Poola gaasiühenduse GIPL rajamine. Mõlema projekti realiseerumine tähendaks, et juba viie aasta pärast on Eesti gaasisüsteem osa Euroopa gaasisüsteemist," lisas Michal.

/24.09.2015/

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti müüb Maltale taastuvenergia statistikat

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Malta energia- ja veemajandusminister Dr Michael Farrugia kirjutasid täna Vallettas alla lepingule, millega Malta ostab Eestilt kahe miljoni euro eest taastuvenergia statistikat.

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.