Sa oled siin

Majandusminister Kadri Simson kohtus Šveitsi presidendi Doris Leuthardiga

10.04.2017
Keskel Šveitsi president Ms Doris Leuthard tänasel kohtumisel MKM-is.
Keskel Šveitsi president Ms Doris Leuthard tänasel kohtumisel MKM-is.

Täna, 10. aprillil toimus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis tervitusvisiit Šveitsi presidendi Doris Leuthardi poolt, kes kohtus Eesti ja Šveitsi majandussuhete arutamiseks majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga.

Kohtumisel vesteldi peamiselt Euroopa Liidu digitaalse innovatsiooni, energeetika ning transpordi teemadel ning tutvustati Šveitsi delegatsioonile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Eesti eesistumise prioriteete ning eesistumise raames aset leidvate ürituste sisu. Šveits teeb aktiivselt koostööd Euroopa Liidu liikmesriikidega ja on osutunud heaks koostööpartneriks ka Eestile.

„Tänane kokkusaamine läks edukalt, oleme Šveitsiga ühisel arvamusel, et Euroopa energiapoliitikat tuleb suunata tulevikuperspektiive ja energiatõhusust silmas pidades. Peame kulutama vähem soojusenergiat ning selle asemel suunama ressursse säästlikku renoveerimisse,“ ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

„Energiatõhususe vallas oleme šveitslastega koostööd juba teinud. Eesti ja Šveitsi vaheline energiatõhususprojekt lõppes tulemusrikkalt ning selle raames sai Eesti juurde kuus energiatõhusat avalikku hoonet,“ lisas minister.

Šveitsi president tunnustas Eestit kui digitaalselt arenenud riiki ja nentis, et Eestit peetakse Šveitsis digitaalse innovatsiooni pioneeriks. Lisaks arutleti ka Rail Balticu teemal, mida šveitslased pidasid väga heaks algatuseks ning leidsid, et see annaks Eesti kaubavahetusele teiste riikidega oluliselt hoogu juurde.

/10.04.2017/
 

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.