Sa oled siin

Majandusminister Kadri Simson kohtus Šveitsi presidendi Doris Leuthardiga

10.04.2017
Keskel Šveitsi president Ms Doris Leuthard tänasel kohtumisel MKM-is.
Keskel Šveitsi president Ms Doris Leuthard tänasel kohtumisel MKM-is.

Täna, 10. aprillil toimus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis tervitusvisiit Šveitsi presidendi Doris Leuthardi poolt, kes kohtus Eesti ja Šveitsi majandussuhete arutamiseks majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga.

Kohtumisel vesteldi peamiselt Euroopa Liidu digitaalse innovatsiooni, energeetika ning transpordi teemadel ning tutvustati Šveitsi delegatsioonile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Eesti eesistumise prioriteete ning eesistumise raames aset leidvate ürituste sisu. Šveits teeb aktiivselt koostööd Euroopa Liidu liikmesriikidega ja on osutunud heaks koostööpartneriks ka Eestile.

„Tänane kokkusaamine läks edukalt, oleme Šveitsiga ühisel arvamusel, et Euroopa energiapoliitikat tuleb suunata tulevikuperspektiive ja energiatõhusust silmas pidades. Peame kulutama vähem soojusenergiat ning selle asemel suunama ressursse säästlikku renoveerimisse,“ ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

„Energiatõhususe vallas oleme šveitslastega koostööd juba teinud. Eesti ja Šveitsi vaheline energiatõhususprojekt lõppes tulemusrikkalt ning selle raames sai Eesti juurde kuus energiatõhusat avalikku hoonet,“ lisas minister.

Šveitsi president tunnustas Eestit kui digitaalselt arenenud riiki ja nentis, et Eestit peetakse Šveitsis digitaalse innovatsiooni pioneeriks. Lisaks arutleti ka Rail Balticu teemal, mida šveitslased pidasid väga heaks algatuseks ning leidsid, et see annaks Eesti kaubavahetusele teiste riikidega oluliselt hoogu juurde.

/10.04.2017/
 

Veel uudiseid samal teemal

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.
04.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem andis valitsusele ülevaate ettepanekutest majanduse elavdamiseks

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem andis valitsusele ülevaate majanduse elavdamise ettepanekutest, mille eesmärk on pakkuda lahendusi majanduskriisi järelmõjudega toimetulekuks, et Eesti majandus väljuks kriisist kiiremini ja tugevamalt.

Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga.
02.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.