Sa oled siin

Majandusminister Kadri Simson kohtus Soome ametivennaga

12.05.2017
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Soome majandusministri Mika Lintiläga.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Soome majandusministri Mika Lintiläga

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Soome majandusministri Mika Lintiläga, et arutada kaht riiki ühendavaid energeetika- ja majandusküsimusi.

Täna Tallinnas aset leidnud kohtumisel tutvustas minister Simson Eesti eesistumisega seotud teemasid ning arutas Soome kolleegiga erinevaid energeetikateemasid. Ministrid tõdesid, et kahel riigil on mitmeid olulisi koostöövõimalusi nii energiavarustuskindluse tagamisel kui ka näiteks Rail Balticu projektiga seoses.

„Soome on meie peamine majandus- ja kaubanduspartner ning on igati mõistlik, et kahe heades suhetes riigi majandused arenevad koos. Soome on olnud Eesti majanduse kiirendamisel ka üks olulisemaid välisinvestoreid, koos Rootsiga on otseinvesteeringute osakaal Eestis üle 48 protsendi. Mul on hea meel, et Eestit ja Soomet ühendab täna vilgas kaubavahetus sadamates ning energiaühendused Balticconnectori ja kahe Estlinki-nimelise merekaabli kaudu. Kui neile lisandub tulevikus ka Tallinna ja Helsingi linnu ühendav tunnel, on see tunnistuseks, et suuri asju on võimalik ära teha ka väikestel riikidel, kui teeme seda koostöös,“ sõnas Soome ametivennaga kohtunud majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

/12.05.2017/

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Taastuvenergia toetusvajadus väheneb jõudsalt

Riigi vähempakkumisele 5 gigavatt-tunni (GWh) roheelektri ostmiseks aastas laekus kokku 25 pakkumist kogumahus 23,6 gigavatt-tundi ning hind kujunes oluliselt madalamaks kui eelmisel hankel.

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Läti majandusminister Jānis Vitenbergs allkirjastasid koostööleppe digitaalselt.
18.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Läti sõlmisid ühise meretuulepargi eelarendamise leppe

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Läti majandusminister Jānis Vitenbergs allkirjastasid sel nädalal vastastikuse mõistmise memorandumi, mille eesmärgiks on riikide koostöös meretuulepargi eelarendamine.