Sa oled siin

Majandusminister Kadri Simson kohtus Hiina suursaadik Qu Zhega

10.01.2017
Pildil vasakult paremale: Hu Yong, ministri nõunik Jaan Männik, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna vanemnõunik Silver Tammik, Hiina suursaadik Qu Zhe, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Anu Vask, Wang Xin.
Pildil vasakult paremale: Hu Yong, ministri nõunik Jaan Männik, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna vanemnõunik Silver Tammik, Hiina suursaadik Qu Zhe, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Anu Vask, Wang Xin.

Täna, 10. jaanuaril toimus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis tervitusvisiit Hiina suursaadik Qu Zhe poolt, kes kohtus Eesti ja Hiina majandussuhete arutamiseks majandus- ja taristuminister Kadri Simsoniga.

Kohtumisel vesteldi praeguste edukate ja stabiilsete majandussuhete ning Eesti soovi üle teha suure partneriga senisest rohkem koostööd.
 „Teemasid, mida Hiina suursaadikuga arutada, leidub mitmeid. Tänasel kohtumisel kerkisid peamiste küsimustena üles Eesti ja Hiina vaheline majandushuvi, senisest suurem kaubandusalane koostöö ning kahe riigi turismisektori vaheline meeletult suur potentsiaal. Hiinlaste huvi Eesti vastu on küll aasta-aastalt kasvanud, kuid meil on veel kasvuruumi,“ nentis majandus- ja taristuminister.

Hiina huvi Eesti vastu tugineb Eesti soodsale geograafilisele asukohale, heale logistikale ja tehnoloogilisele potentsiaalile. Eesti ettevõtted on aga huvitatud Hiina konkurentsivõimelistest hindadest, soodsast tootmiskeskkonnast ja turu mastaabist.

„Arvestades, et 2015. aastal oli Hiina Eesti 10. kaubanduspartner, siis on meil ruumi, kuhu areneda. Tänane suursaadiku visiit oli loodetavasti alles esimene kohtumine kasvava koostöö teel,“ lõpetas Kadri Simson.

/10.01.2017/
 

Veel uudiseid samal teemal

Minister Siem eilsel virtuaalsel allkirjastamistseremoonial.
27.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti liitus seni suurima rahvusvahelise digiprojektiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas eile õhtul virtuaalselt ühisdeklaratsiooni ITU (International Telecommunication Union), Diali (Digital Impact Alliance), BMZ (Saksamaa Majanduskoostöö ja Arenguministeerium) ja Eesti välisministeeriumi vahel, mis võimaldab alustada rahvusvahelist koostööd digiriigi ehitusblokkide s

Smart Connectivity visiooni tutvustamine tänasel Kolme mere tippkohtumisel. Foto: Three Seas/Arno Mikkor
19.10.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tutvustab visiooni Tallinnast Splitini targa ühenduvuse piirkonna loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel tutvustatakse täna kolme mere algatuse raames targa ühenduvuse visiooni, millega soovitakse anda rahvusvaheliselt suunda energia- ja transpordisektori digipöördeks ja ühendamiseks.