Sa oled siin

Majandusministeerium kutsub taas ettevõtjaid e-riigi lahendusi häkkima

13.05.2019

MKM saatis Eesti tehnoloogiaettevõtjatele kutse osaleda juba teist korda toimuval digiriigi häkatonil. Häkatoni eesmärk on saada värskeid ideid ja leida erasektorist kaasamõtlejaid erinevate avaliku sektori valdkondi puudutavate kitsaskohtade lahendamisel.

Tallinnas 29.-31. maini toimuv üritus on teine MKM-i poolt ellu kutsutud digiriigi häkatonide ürituste sarjast, mis sai alguse 2018. aasta lõpus. Häkaton toob kokku riigiasutuste esindajad ja tehnoloogiaettevõtete eksperdid. Häkaton tähistab arendustalguid, kus meeskonnad proovivad piiratud aja jooksul luua toimiva teenuse või IT-lahenduse, mis lahendab päriselulisi probleeme riigisektoris.

Riigiasutuste esindajad toovad häkatonile ülesandepüstitused oma valdkondadest, näiteks on oodata nii e-ehituse, hariduse, kultuuri kui ka liiklusohutuse valdkondade ülesandeid. Neid hakkavadki IT-eksperdid lahendama, et 48 tunni pärast töötav teenus või vähemalt prototüüp valmis saada.

„Eesti e-riiki tuleb arendada riigiasutuste ja erasektori koostöös,“ ütles side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. „Digiriigi häkaton annab riigiasutustele kogemusi, kuidas luua uudseid ja kasutajale mugavaid e-riigi lahendusi ja seda lühikese aja, kuid kestva hankeprotsessita,“ lisas Sikkut. „Ettevõtted saavad enda võimeid näidata, uusi tulevasi kliente püüda või suisa esimest korda riigiga koostööd proovida.“

Sikkuti sõnul oli ettevõtjate tagasiside esimesele häkatonile väga positiivne. „Mitmed ettevõtted on juba oma meeskonnad välja pannud ning ootame liituma ka teisi. Tänase seisuga on häkatonile tulemas IT-ettevõtete Microsoft, CGI, Reach-U, Creditinfo ja Nortali tiimid. Ettevõtjad ei pea olema varasemalt riigiga koostööd teinud, oluline on meeskonna tugev kompetents mõelda välja nutikas ja kasutajasõbralik lahendus,“ julgustas Sikkut.

Ettevõtjaid kutsutakse panema häkatonile välja vähemalt 4-5 liikmelise meeskonna, mille koosseisus on front- ja back-end arendaja, analüütik, kasuks tuleb ka kasutajasõbralikkuse disainer ja IT-arhitekt. Ülesannete püstitajad avalikust sektorist tulevad ürituse alguses oma ideid esitlema. Kõigile võrdsete võimaluste loomiseks saavad ettevõtjad lahendatavatest probleemidest teada häkatoni algul. Pärast seda saab iga meeskond valida omale sobiva väljakutse, mida 48 tunniga lahendada. Ürituse lõppedes valib žürii välja parimad, kellele on ka rahalised auhinnad. Võitjatiimile on rahaline auhind 7 000 eurot, kahele järgnevale auhinnalisele kohale kummalegi 3000 eurot. Lisaks pannakse välja erinevad lisatunnustused.

Häkaton saab teoks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Garage48 koostöös. Osalemiseks tuleb end registreerida saates e-kirja ministeeriumi projektijuhile Allan Allmerele (allan.allmere [at] mkm.ee), lisaks vastab tema ka jooksvalt kõigile küsimustele.

Lisainfot leiab ka ürituste sarja kodulehelt https://hakaton.ee/

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
11.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM hakkab koostöös Tartu Ülikooliga noortele programmeerimist õpetama

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Ülikool allkirjastasid lepingu, et viia läbi noortele mõeldud programmeerimise e-kursus “Tehnoloogia tarbijast loojaks”. Lepingu kohaselt õpetab Tartu Ülikool koostöös koolidega 2022. aasta kevadeks programmeerimist vähemalt 500 noorele üle Eesti.