Sa oled siin

Majandusministeerium kutsub külastama Põhja-Euroopa suurimat robootikaüritust Robotex 2015

04.12.2015
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja MTÜ Robotex sõlmisid koostööleppe, millega ministeerium toetab Põhja-Euroopa suurimat robootikaüritust ning selle raames toimuvat tehnoloogianäitust ja töötubasid.
 
„Eesti majanduse kasvumootoriks saab olla  tehnoloogia rakendamine erinevates sektorites. Selleks on aga vaja nutikaid inimesi ning haridussüsteemi, mis pakuks piisavalt võimalusi heal tasemel tehnoloogiahariduse omandamiseks,“ ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal.
 
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on Infoühiskonna arengukava 2020-ga seadnud eesmärgiks kasvatada Eesti IT-sektoris töötavate inimeste arvu aastaks 2020 võrreldes aastaga 2013 50% võrra.  Selle eesmärgi toetamiseks on ministeerium suunanud 8,5 miljonit eurot ning viib ellu Euroopa Sotsiaalfondi programmi, mille sihiks on inimeste konkurentsivõime tõstmine eeskätt info- ja kommunikatsioonitehnoloogiliste oskuste omandamise kaudu.
 
„IT-sektori tööjõupuuduse vähendamiseks on oluline luua paindlikud täiend- ja ümberõppe mudelid ning suurendada vastuvõttu ülikoolide IKT-erialadele. IT-spetsialistide järelkasvu kindlustamisel on aga populariseerimistegevustel märkimisväärne roll. Robotex on suurepärane võimalus noortes tehnikaerialade ja teaduse vastu huvi tekitamisel ning insenerierialadele õppima suunamisel,“ kommenteeris koostööd Robotexiga minister Michal.  „Olen mitmel aastal Robotexil lastega käinud ja soovitan kõiki, kel huvi ja pisut vaba aega, huvitavat ja hästi korraldatud võimalust kasutada,“ lisas minister.
 
4 .– 6. detsembril Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones toimuvale tehnoloogia suurüritusele on oodata üle 650 roboti ning 15 000 pealtvaataja. Viieteistkümnendat korda toimuva Robotexi põhialadeks on erinevad võistlused robotite vahel. Läbi aegade on võisteldud joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis, merepäästes ja teistes ülesannetes.
 
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium toetab Robotex 2015 Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“.
 
4/12/2015

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Renee Altrov/Toolbox Estonia
29.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Väliskaubandus- ja IT-minister: värske audit on selge kinnitus e-residentsuse programmi kasumlikkusele

Täna avalikustas Riigikontroll Eesti e-residentsuse programmi tulemuslikkust hindava auditi. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul on audit programmi arengu vaatest väga vajalik ning kinnitab e-residentsuse kasu Eesti majandusele.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
24.07.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Raul Siem kuulas sideettevõtjate seisukohti seoses 5G sageduskonkursiga

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus eile 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust.