Sa oled siin

Majandusministeerium annab tänavavalgustuse renoveerimiseks 43 miljonit

21.04.2016
„Hästi valgustatud tänavate suurim väärtus on ohutuse ja turvatunde suurenemine. Liiklusohutuse seisukohast on hea tänavavalgustus elulise tähtsusega,“ sõnas minister Michal.
 
Majandusminister Kristen Michal saatis kooskõlastusele eelnõu, mille raames toetatakse 43 miljoni euro ulatuses tänavavalgustustaristu renoveerimist üle Eesti. Tänavavalgustuse kaasajastamiseks saavad rahastustaotlusi esitada kõik Eesti omavalitsused.
 
„Tööde mahtu ei kuulu ainult lambipirnide vahetamine. Vajadusel toetatakse ka valgustipostide, kaabelduse, juhtimisseadmete ja kõige muu kaasneva vahetamist. Ka tänavate kaeve- ja taastamistöödega on arvestatud. Märkimisväärne on ka omavalitsuste kokkuhoid valgustusele kuluvalt elektrilt. Kaob vajadus kulude kokkuhoiuks öösiti tänavavalgustust välja lülitada ja seda inimeste turvatunde arvelt,“ lausus minister.
 
Eelnõu raames tahetakse aastaks 2023 vähemalt 22 000 tänavavalgustuspunkti üle viia kaasaegsele LED-tehnoloogiale, mille tulemusel väheneks märgatavalt valgustusele kuluv energia. Varasemalt toimunud seitsme linna tänavavalgustuse projekti puhul oli keskmine energiasääst 66%. Umbes pool säästust tulenes otse valgustite vahetusest ja teine pool valgustite nutikast juhtimisest. Elektritarbimise efektiivsuse suurendamine aitab omakorda vähendada õhku paisatava süsihappegaasi hulka. Kuna Eestis emiteeritakse 1 MWh elektrienergia tootmiseks ca. 1,1 tonni süsihappegaasi, siis on selle hulga vähenemine samm puhtama elukeskkonna poole.
 
Projekte rahastatakse kogumaksumusest kuni 80 protsendi ulatuses, eesmärgiga anda rohkem toetust väiksema eelarvega omavalitsustele. Maksimaalselt toetatakse ühte projekti 3 miljoni euro ulatuses.
 
Tegevust rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest.

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.