Sa oled siin

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab Põlvamaad

15.09.2017

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Põlvamaad. Kagu-Eesti visiidi käigus väisab minister kohalikke ettevõtteid ja kohtub Põlva vallavanema Georg Pelisaarega. Lisaks on kõigil huvilistel võimalik ministriga kohtuda Põlva Päevakeskuses korraldataval rahvakohtumisel.

„Pean väga tähtsaks, et ministrid ja riigikogulased kohtuksid regulaarselt kohalike omavalitsuste esindajatega ning seda ennekõike omavalitsustes endas. Vaade pealinnast erineb tihtipeale sellest, kuidas näevad kohalikud juhid asju maapiirkondades,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning lisas: „Omavalitsusi kummitavad probleemid on üldjoontes muidugi teada – suurimad murekohad on maalt lahkuvad inimesed ja finantsautonoomia. Seega on ainult tervitatav, et valitsus kohalike omavalitsuste tulubaasi tuleval aastal 30 miljoni euro võrra suurendab. Ääremaastumist aitab aga loodetavasti pidurdada tuleva aasta juulikuust käivituvad tasuta maakonnasisesed bussiliinid. Maapiirkondade inimeste liikumisvõimalusi tuleb parandada.“

Rahvakohtumine Põlva Päevakeskuses saab alguse kell 12.15 ning kõigil huvilistel on võimalik esitada ministrile ka küsimusi.

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Foto: Jürgen Randma
07.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Aas: Balti riikide koostöötahe on viimaste kuudega kasvanud

Balti riikide peaministrid ja transpordiministrid tõdesid, et Rail Balticu protsessides on olnud hilinemisi ning ajakavas püsimiseks tuleb kaotatud aeg ühiselt tagasi võita.