Sa oled siin

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab Ida-Virumaad

29.09.2017

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Ida-Virumaad, kus osaleb Sillamäel Tallinn–Narva maantee ja Sillamäe Sadama raudtee kahetasandilise ristmiku ehituse tänuüritusel ning kohtub Jõhvi ettevõtjatega.

„Riik peab jõudma senisest enam Ida-Virumaale. Tegemist on piirkonnaga, millel on suur potentsiaal, kuid mida on raske realiseerida ilma riigi, Euroopa Liidu ja kohalike omavalitsuste koostööta,“ rääkis Simson. „Olen seisukohal, et Ida-Virumaa ettevõtluse arengu nimel on vaja parandada ühendusi ning tuua riiklikke investeeringuid senisest enam just Ida-Virumaale. Mul on hea meel, et tänane valitsus võtab Ida-Virumaa arendamist varasematest tõsisemalt,“ lisas ta.

Minister tõi ühe näitena, et suurema riikliku investeeringuna rekonstrueeritakse aastatel 2018-2020 Tapa-Narva raudtee, sealhulgas on võimalik pärast seda tõsta lõiguti reisirongi sõidukiirust kuni 135 km/h. Kokku läheb investeering maksma ligikaudu 20 miljonit eurot. „Lisaks teen lähiajal valitsusele ettepaneku eraldada senisele seitsmele miljonile eurole täiendavalt ligi kolm miljonit eurot Narva linna transiittee rekonstrueerimiseks,“ lausus Simson.

Kohtumised Sillamäel algavad kell 13, pärast tänuürituse lõppu siirdub minister Jõhvi.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Toolbox Estonia
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti puitmajatootjad väärivad suuremat tunnustust

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Hollandis Haagis toimunud puitmajatootjate ümarlaual, et üha enam tuleks panustada Eesti puidutööstuse ja puitmajatootjate eduloo tutvustamisele.

Ministrid Kaimar Karu ja Raymond Knops.
13.02.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Karu: Eesti ja Hollandi IT-alane koostöö saab uue hoo

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ning Hollandi siseministri ülesannetes Raymond Knops, kes vastutab ka riigi oluliste digiteemade eest, leppisid kokku Eesti ja Hollandi digikoostöö järgmistes sammudes.