Sa oled siin

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantslerina alustab tööd Kristi Talving

28.06.2017

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsleri ametikohale Kristi Talvingu, kes hakkab asekantsleri kohuseid täitma alates 1. juulist 2017. Talvingu, kes on alates 2014. aastast juhtinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonda, esitas ametikohale avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon.

Kadri Simsoni sõnul on uue asekantsleri näol tegemist väga kogenud riigiametnikuga, kelle sobivust uuele ametipostile kinnitab tema senine edukas töö majandusministeeriumis. „Kristi Talvingul on antud positsioonile sobiv kogemustepagas ning ta on näidanud end tugeva juhina. Siseturu asekantsleril on Eesti eesistumise ajal kanda väga vastutusrikas roll ning olen veendunud, et Kristi Talving saab selle tööga nii eesistumise ajal kui ka pärast seda väga edukalt hakkama,“ sõnas minister.

Siseturu asekantsleri vastutusalasse kuulub poliitika kujundamine ja õigusloome juhtimine kaubanduses, kaupade ja teenuste vaba liikumise, tarbijakaitse, turujärelevalve ja kvaliteedi infrastruktuuri valdkonnas. Lisaks siseturu teemadele vastutab siseturu asekantsler Euroopa Liidu eesistumise eduka läbiviimise eest ministeeriumi vastutusvaldkondades. Asekantsleri teenistustähtaeg on viis aastat.

Lisaks Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonnale on Kristi Talving juhtinud ka sama ministeeriumi välisvahendite osakonda, eelnevatel aastatel olnud Rahandusministeeriumi välisvahendite osakonna juhataja asetäitja ametikohal ja varasemalt erasektoris. Talvingul on sotsiaalteaduste bakalaureuse kraad Tallinna Tehnikaülikoolist.

/28.06.2017/

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Lennuamet, Maanteeamet ja Veeteede Amet ühinevad

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel liita Lennuamet, Maanteeamet ja Veeteede Amet transpordi valdkondade ühendametiks, mis alustab tööd järgmise aasta 1. jaanuarist.

Oluline on, et kaubanduskeskustes käimine oleks nende avamisel turvaline. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
05.05.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Kaubanduskeskused avatakse piiratud tingimustel 11. mail - tutvu uuendatud JUHISTEGA kaubandus- ja toitlustusettevõtetele!

Valitsuskomisjon kiitis täna heaks majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepaneku avada kaubanduskeskused 11. mail piiratud tingimustel. Keskustes tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ning tagada töötajate ja klientide ohutus.