Sa oled siin

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantslerina alustab tööd Kristi Talving

28.06.2017

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas täna Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsleri ametikohale Kristi Talvingu, kes hakkab asekantsleri kohuseid täitma alates 1. juulist 2017. Talvingu, kes on alates 2014. aastast juhtinud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonda, esitas ametikohale avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon.

Kadri Simsoni sõnul on uue asekantsleri näol tegemist väga kogenud riigiametnikuga, kelle sobivust uuele ametipostile kinnitab tema senine edukas töö majandusministeeriumis. „Kristi Talvingul on antud positsioonile sobiv kogemustepagas ning ta on näidanud end tugeva juhina. Siseturu asekantsleril on Eesti eesistumise ajal kanda väga vastutusrikas roll ning olen veendunud, et Kristi Talving saab selle tööga nii eesistumise ajal kui ka pärast seda väga edukalt hakkama,“ sõnas minister.

Siseturu asekantsleri vastutusalasse kuulub poliitika kujundamine ja õigusloome juhtimine kaubanduses, kaupade ja teenuste vaba liikumise, tarbijakaitse, turujärelevalve ja kvaliteedi infrastruktuuri valdkonnas. Lisaks siseturu teemadele vastutab siseturu asekantsler Euroopa Liidu eesistumise eduka läbiviimise eest ministeeriumi vastutusvaldkondades. Asekantsleri teenistustähtaeg on viis aastat.

Lisaks Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonnale on Kristi Talving juhtinud ka sama ministeeriumi välisvahendite osakonda, eelnevatel aastatel olnud Rahandusministeeriumi välisvahendite osakonna juhataja asetäitja ametikohal ja varasemalt erasektoris. Talvingul on sotsiaalteaduste bakalaureuse kraad Tallinna Tehnikaülikoolist.

/28.06.2017/

Veel uudiseid samal teemal

Töörühma viimane kohtumine toimus 11. detsembril.
12.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Töörühm tegi ettepanekud e-hääletamise süsteemi täiendamiseks ning edasiseks arendamiseks

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri poolt selle aasta suvel ellu kutsutud e-valimiste töörühm edastas täna aruande 25 ettepanekuga e-valimiste süsteemi täiendamiseks, usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

25.11.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

MKM uurib võimalusi ametite funktsioonide liitmiseks

Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja millist kasu tooks ametite funktsioonide ühendamine.