Sa oled siin

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi 24. nädala eelinfo

07.06.2013

Esmaspäev, 10.06

  • Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts peab avakõne 10.-11. juunil toimuval Eesti Energia Põlevkivisümpoosionil. Osalema on oodata üle 300 inimese, kokku 21 riigist, sealhulgas Hiinas, Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Jordaaniast, Venemaalt ja Türgist.
  • Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas kohtub Hiina rahvusvahelise kaubanduse edendamise koja (CCPIT) asejuhi Zhang Wei’ga, kes saabub Eestisse koos äridelegatsiooniga. Hiina delegatsiooni visiidi eesmärgiks on saada ülevaade Eesti majandusest ning investeerimiskliimast ja leida koostööpartnereid. Visiidi raames toimub koostöös KTK, EASi ja CCPIT’iga ka Eesti-Hiina ärifoorum, et viia kokku ettevõtjaid potentsiaalsete partneritega.

Teisipäev, 11.06

  • Minister Juhan Parts juhatab Eesti delegatsiooni 11.-14. juunil toimuval Tallinnas Raudteede Koostööorganisatsiooni (OSJD) ministrite 41. aastakonverentsil. Konverentsi raames kuulatakse ära OSJD 2012. aasta tegevuste aruanded, sealhulgas OSJD struktuuri kuuluvate komisjonide – Transpordipoliitika ja -arengu Strateegia Komisjoni, Transpordi Õiguse Komisjoni ja Revisjonikomisjoni tegevuste aruanded. Arutatakse ka eelmise aasta koostööd OSJD ja Euroopa Komisjoni vahel ning OSJD tööde kava 2014. aastal ja järgnevatel aastatel. Teemaks on küsimused, mis on seotud liikmesriikide piiriületuse lihtsustamisele suunatud meetmete väljatöötamisega kaubaveol. Samuti on kõne all otsese rahvusvahelise raudteeühenduse konventsiooni loomise teema, mille väljatöötamisel osalevad aktiivselt ka Eesti spetsialistid.
  • Minister Juhan Parts osaleb Teadus- ja Arendusnõukogu istungil.

Kolmapäev, 12.06

  • Minister Juhan Parts vastab infotunnis riigikogu liikmete küsimustel ja osaleb Levira üldkoosolekul.

Neljapäev, 13.06

  • Minister Juhan Parts kohtub Poola transpordi aseministri Andrzej Masseliga.

Reede, 14.06

  • Minister Juhan Parts osaleb Infoühiskonna nõukogu istungil, kus on teemaks Eesti infoühiskonna arengukava 2020.

Tarbijakaitseamet ja Maanteeamet

Neljapäev, 13.06

  • Liiklusregistri Tallinna büroo territooriumil toimub 13. juunil algusega kell 10.00 Tarbijakaitseameti, Maanteeameti ja Maksu- ja tolliameti ühine pressikonverents. Pressikonverentsi eesmärk on anda avalikkusele teada ühisest planeeritavast kasutatud autode teemalisest kampaaniast.

Tarbijakaitseamet

Laupäev, 15.06

  • 15-16. juunil toimub Lõuna-Eestis Vastseliina laat, kus on esindusega kohal ka Tarbijakaitseamet. Amet jagab laadal inimestele nõuandeid ning tutvustab tarbijate õigusi ja kohustusi.