Sa oled siin

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi 21. nädala eelinfo

18.05.2012

Esmaspäev, 21.05

-       Minister Juhan Parts osaleb AS Tallinna Sadama üldkoosolekul. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda [at] mkm.ee.

-       Minister Juhan Parts osaleb AS A.L.A.R.A üldkoosolekul. Lisainfo: Kalev Vapper, 6256493, kalev.vapper [at] mkm.ee.

Teisipäev, 22.05

-       Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi külastavad Singapuri ajakirjanikud, kes kohtuvad minister Juhan Partsiga. Lisainfo: Kalev Vapper, 6256493, kalev.vapper [at] mkm.ee.

Kolmapäev, 23.05

-       Riigikogu konverentsikeskuses toimub Aasia foorum ja äriseminar: Eesti esimesed sammud. Avakõne peab minister Juhan Parts. Lisainfo: Martin Miido, 6256430, martin.miido [at] mkm.ee

-       Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimub uuringu „Ettevõtlus- ja innovatsioonipoliitika vahehindamine“ lõppraporti esitlus. Lisainfo: Martin Miido, 6256430, martin.miido [at] mkm.ee

-       Minister Juhan Parts osaleb AS Elektriraudtee üldkoosolekul. Lisainfo: Rasmus Ruuda, 6256429, rasmus.ruuda [at] mkm.ee.

Neljapäev, 24.05

-       Minister Juhan Parts osaleb valitsuse istungil ja kabineti nõupidamisel.

Reede, 25.05

-       Minister Juhan Parts peab kõne Virumaa Teataja ja Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis 5. arvamusliidrite lõunal Vihulas. Lisainfo: Martin Miido, 6256430, martin.miido [at] mkm.ee.

-       Allkirjastatakse Eesti- Šveitsi koostööprogramm, mille raames toetatakse 5,4 miljoni euroga nelja kohaliku omavalitsuse hoone madalenergiamaja kriteeriumitele vastavaks renoveerimist või rajamist. Projekti lepingu allkirjastamine ja sellele järgnev seminar algab kell 9.00 Sokos Hotel Viru saalis Grande 3.  Seminar on tasuta. Lisainfo: Martin Miido, 6256430, martin.miido [at] mkm.ee.

 

Maanteeamet

-       Kolmapäeval, 23. mail kell 10-16 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Tallinna, Harju- ja Raplamaa koolide õpilastele mõeldud liikluskasvatuslik jalgrattavõistlus “Vigurivänt 2012”. Võistlus annab lastele võimaluse võrrelda oma teadmisi liiklusteooria tundmises ning jalgratta vigurraja läbimise osavuses. Täiendav info: Martin Alles, Maanteeameti põhja regiooni liikluskasvatuse osakonna peaspetsialist, mob 55 679 041, e-post: martin.alles [at] mnt.ee

-       Laupäeval, 26. mail peetakse Eesti Maanteemuuseumis postijaamapäeva, kus saab ülevaate erinevatest sõidukitest ja uudistada nii vanu kui ka kaasaegseid busse. Laste jaoks tuleb kohale teadusbuss. Täiendav info: Kristel Kossar, Eesti Maanteemuusemi kommunikatsiooni- ja turundusjuhi kt, mob 57 450 218, e-post: kristel.kossar [at] mnt.ee

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

-       Tallinn võõrustab 20.-22. maini Euroopa suurimat lennundusfoorumit Routes Europe. Foorumile on oodata ligikaudu 800 delegaati, nende seas nii Euroopa lennufirmade kui lennujaamade esindajaid. Routes Europe on Euroopa lennutranspordi arendajate iga-aastane kohtumine, kus osalevad nii suuremate lennufirmade kui ka regionaalsete-, tšarter- ja odavlennufirmade ja lennujaamade esindajad, et arutada uute lennuliinide avamise võimalusi. Routes Europe 2012 võõrustavad Tallinna Lennujaam, EAS, MKM, Tallinna linn koos paljude partneritega.

-       Eestisse saabuvad nädalasele visiidile 40 Singapuri ajakirjanikku ja kommunikatsiooniinimest, kellele tutvustatakse Eesti majandust, kultuuri ja eluolu. Visiidi jooksul kohtutakse president Ilvese, peaminister Ansipi ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Partsiga, külastatakse EASi, Muuga sadamat, Arengufondi, Tolaram Gruppi, Skype’i, Routes Europe raames toimuvat Minilaulupidu, Vabaõhumuuseumit, Lennusadamat, KUMU, Maardu mõisa ja Toompea lossi. Lisaks tehakse Tallinna vanalinna tutvustav ekskursioon, käiakse bastionikäikudes ja istutatakse puid RMK eesvedamisel.

Veeteede Amet

-       21. mail 2012. a korraldavad Veeteede Amet, Eesti Laevaomanike Liit, Tallink Grupp AS ja Eesti Mereakadeemia Euroopa merepäeva raames koolilastele ekskursioone Tallinki reisilaevadele ning Admiraliteedi basseini ääres seisvatele alustele. Rohkem infot Euroopa merepäeva kohta: http://ec.europa.eu/maritimeaffairs/maritimeday/index_en.htm.  Lisainfo: Veeteede Ameti välissuhete ja info osakonna juhataja Dan Heering dan.heering [at] vta.ee, 620 5529.

-       22.–23. mail 2012. a toimub Hispaanias Valencias Maailma Veetransporditaristu Liidu (PIANC) üldkogu koosolek (Annual General Assembly). Üldkogul kuulatakse ära ja kinnitatakse PIANC-i komiteede ja rahvuslike sektsioonide aruanded ja tööplaanid, auditi tulemused, jooksva aasta finantsplaani täitmise seisukord ning kinnitatakse finantsplaan aastateks 2013–2015. Üldkogul osalevad Veeteede Ameti peadirektor Andrus Maide ja nõunik Vaido Kraav.

Riigi Infosüsteemi Amet

-       RIA peadirektor Jaan Priisalu on 22.-24. maini USAs Washingtonis, kus esineb 23. mail ettekandega Atlantic Council korraldatud küberkaitse teemalisel üritusel “Building A Secure Cyber Future: Attacks On Estonia, Five Years On”.

-       Jätkub riigiportaali eesti.ee kampaania. Riigiportaali tutvustustelki Ervinal saab külastada 25.-27. maini Tartus Lõunakeskuses. Oma andmete vaatamiseks on vaja ID-kaarti või mobiil-IDd ning PIN koode. Riigiportaali teavituskampaania on osa Euroopa Liidu struktuurifondide programmist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine”, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Lisainfo: Katrin Pärgmäe, 663 0233, press [at] ria.ee

Tarbijakaitseamet

-       22. mail  toimub Brüsselis järjekordne Tarbijakaitsealase koostöö määruse nr  2006/2004 komitee  korraline koosolek. Komiteesse kuuluvad liikmesriikide rakendusasutused ning Eestist on selleks asutuseks Tarbijakaitseamet. Komitee nõupidamised toimuvad 3-4 korda aastas ning Tarbijakaitseametist osaleb koosolekul turujärelevalve osakonna juhataja Anne Reinkort. Seekordsel nõupidamisel keskendutakse muuhulgas  ühisprojektidele, kontrollaktsiooni SWEEP DAY läbiviimisele ja ametnike vahetuste teemadele.

-       24. mail toimub Brüsselis  Euroopa Komisjoni poolt kokku kutsutud Toote Ohutuse Direktiivi Komitee järjekordne korraline nõupidamine, kus arutatakse Üldise Toote Ohutuse Direktiivi rakendamist, täitmist ning sellega seotud teemasid liikmesriikides. Eestist kuuluvad komiteesse nii tarbijakaitseameti kui ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

-       25. mail toimub Brüsselis Euroopa Komisjoni poolt kokku kutsutud tooteohutusealase CSN töögrupi  (Consumer Safety Network) korraline kohtumine. Nõupidamisel keskendutakse  probleemsetele  tarbijatoodetele ja teenustele, mille kasutamine võib olla seotud potentsiaalse ohuga tarbijatele. Tarbijakaitseametist osaleb koosolekul turujärelevalve osakonna juhataja Anne Reinkort.

23.-24.mail toimub Soomes Põhjamaade ja eesti tarbijahariduse töögrupi koosolek. Töögruppi kuuluvad lisaks Eestile esindajad soomest, Norrast ja Rootsist. Tarbijakaitseametist osaleb Hanna turtski, tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja.
Lisainfo: Hanna Turetski, hanna.turetski [at] tarbijakaitseamet.ee ()