Sa oled siin

Maailma suurim mobiiliettevõtjate ühendus GSMA tunnustas Eesti valitsust auhinnaga

27.02.2018
Minister Urve Palo auhinda vastu võtmas.
Minister Urve Palo auhinda vastu võtmas.

Barcelonas toimuval mobiilitehnoloogia suursündmusel Mobile World Congress’il pärjati Eesti valitsus Government Excellence’i auhinnaga, mille võttis vastu ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Rahvusvaheline mobiiliettevõtjate ühendus GSMA tunnustas täna Eesti riiki eduka töö eest ettevõtjasõbraliku ärikeskkonna loomisel, mis soodustab innovatsiooni ja investeerimiskindlust telekommunikatsioonisektoris. Samuti hinnati kõrgelt Eesti eesistumise ajal välja arendatud Euroopa Liidu 5G võrgu arendamise teekaarti. Korraldajate sõnul võib GSMA jagatavaid auhindu võrrelda telekommunikatsioonisektori Oscaritega.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on rahvusvahelise telekommunikatsioonisektori tunnustus Eesti riigi jaoks innustav. „Pidevalt ühenduses olemine on muutunud nii loomulikuks, et märkame selle mõju alles siis, kui mõni asi ei toimi korralikult või internetiühendus on aeglane,“ kommenteeris Palo.

Enam kui 100 000 külastajat ja 2300 väljapanekut võõrustava Mobile World Congressi teemaks on sel aastal tulevikutehnoloogiad, mis ühendavad inimesi ja seadmeid ühte võrgustikku. „Rohkemate seadmete internetti lülitamine seab mobiilivõrkudele samuti kõrgemad nõudmised. Seetõttu on Euroopa jaoks praegu üks olulisemaid eesmärke saada 5G võrgu turu rahvusvaheliseks liidriks,“ sõnas Palo.

Minister rõhutas, et Eesti töö võrguühenduste arendamisel ei ole kaugeltki lõppenud.  „Lisaks meie eesistumise ajal välja töötatud 5G Euroopa teekaardile oleme loomas põhjalikku 5G võrgu arendamise plaani ka Eesti jaoks. Samuti jätkame tööd viimase miili projektiga, et viia kiire ja kaasaegne internetiühendus nendesse kodudesse Eestis, kus seda täna ei ole.“ Minister lisas, et viimase miili algatuse kõrval on järgmise aasta lõpuks valmimas kogu Eestit kattev lairiba baasvõrk. Lairiba baasvõrk on üheks kvaliteetse mobiilsideühenduse toimimise eelduseks.

Eesti IKT-sektori ettevõtted osalevad maailma suurimal mobiilitehnoloogia messil juba kuuendat korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel. Eesti ühisstendil on esindatud kolmteist ettevõtet - Fortumo, Mobi Lab, Ecofleet Eesti, SK ID Solutions, CartoDB Estonia, Malwarebytes Estonia, Mooncascade, Bamboo Group ning sel aastal esimest korda Sevana, NEXD, FOB Solutions, Mobi Solutions ja Messente Communications. Eraldiseisva boksiga on Eesti ettevõtetest esindatud veebireklaamilahendusi arendav Adcash. Eesti ühisstendi külastab ka ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Mobile World Congress on maailma suurimaid IKT-sektori messe, mis toob järjekindlalt kokku maailma edukamate operaatorite, ettevõtete, tootjate ja kaubamärkide juhid ja visionäärid. Suurmess algas 26. veebruaril ja kestab 1. märtsini Hispaanias Barcelonas.

Eesti ettevõtete osalemist messil toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Rohkem infot Eesti riigile antud Government Excellence auhinnast: https://www.mobileworldcongress.com/conference-programmes/global-mobile-...

Veel uudiseid samal teemal

Agnus Laane võidutöös genereerib tehisintellekt endale ise iga kord unikaalse logo.
21.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Krattide logokonkursi võitis tehisintellekti poolt loodud logo

Riigikantselei ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt korraldatud krattide ehk tehisintellekti logokonkursi võitis Agnus Laane töö, mille keskseks ideeks on, et kõikidel materjalidel on iga kord unikaalne allkiri, mille annab vastavalt programmeeritud tehisintellekt ise. Parim töö valiti välja konkursile laekunud 47 töö seast.

13.05.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Majandusministeerium kutsub taas ettevõtjaid e-riigi lahendusi häkkima

MKM saatis Eesti tehnoloogiaettevõtjatele kutse osaleda juba teist korda toimuval digiriigi häkatonil. Häkatoni eesmärk on saada värskeid ideid ja leida erasektorist kaasamõtlejaid erinevate avaliku sektori valdkondi puudutavate kitsaskohtade lahendamisel.