Sa oled siin

Maagaasiseaduse muutmine panustab energiajulgeolekule ja konkurentsile gaasiturul

07.12.2015

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusele maagaasiseaduse muutmise eelnõu, mis loob Elering Gaasile paindlikkuse gaasivaru moodustamiseks, täpsustab gaasisüsteemi tasakaalu hoidmise kohustust ning muudab tarbijale kergemaks ja läbipaistvamaks gaasimüüja vahetamise.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul on sarnaselt elektrivarustusele oluline tagada ka gaasivaru olemasolu tarne võimaliku katkestuse korral.

„Eesti ostab seni enamuse tarbitavast maagaasist Venemaalt. Energiajulgeoleku seisukohalt on ülimalt oluline, et Eestil oleks vajadusel olemas gaasivaru, millega saab tarne võimaliku katkestuse korral tagada gaasitarned kodutarbijale,“ selgitas minister.

Redaktsiooni kohaselt peab süsteemihaldur tagama kodutarbijatele vähemalt 30 päeva ulatuses gaasitarned, kui gaasisüsteemi tavapärane toimimine on häiritud.

Muutmaks Eesti gaasiturgu atraktiivsemaks kõigile Euroopa Liidus tegutsevatele gaasimüüjatele, muudetakse eelnõuga gaasisüsteemi toimimise ja süsteemis tegutsemise põhimõtted sarnasemaks Euroopa Liidu gaasisüsteemidega.

„See aasta oli Eesti gaasiturul ajalooline – esmakordselt tarniti Eestisse maagaasi ligi veerandi ulatuses Leedust. See tähendab, et on tekkinud reaalsed alternatiivid ühele tarneallikale ning Eesti peab tekkinud võimalust enda kasuks pöörama,“ sõnas Michal.

/07.12.2015/

Veel uudiseid samal teemal

19.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Valitsus näitas rohelist tuld kolme meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks

Valitsus kinnitas täna hoonestusloa menetluse ja keskkonnamõju hindamise algatamise kolme meretuulepargi rajamiseks Liivi lahte.

18.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas täna vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.