Sa oled siin

Maagaasiseaduse muutmine panustab energiajulgeolekule ja konkurentsile gaasiturul

07.12.2015

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis kooskõlastusele maagaasiseaduse muutmise eelnõu, mis loob Elering Gaasile paindlikkuse gaasivaru moodustamiseks, täpsustab gaasisüsteemi tasakaalu hoidmise kohustust ning muudab tarbijale kergemaks ja läbipaistvamaks gaasimüüja vahetamise.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul on sarnaselt elektrivarustusele oluline tagada ka gaasivaru olemasolu tarne võimaliku katkestuse korral.

„Eesti ostab seni enamuse tarbitavast maagaasist Venemaalt. Energiajulgeoleku seisukohalt on ülimalt oluline, et Eestil oleks vajadusel olemas gaasivaru, millega saab tarne võimaliku katkestuse korral tagada gaasitarned kodutarbijale,“ selgitas minister.

Redaktsiooni kohaselt peab süsteemihaldur tagama kodutarbijatele vähemalt 30 päeva ulatuses gaasitarned, kui gaasisüsteemi tavapärane toimimine on häiritud.

Muutmaks Eesti gaasiturgu atraktiivsemaks kõigile Euroopa Liidus tegutsevatele gaasimüüjatele, muudetakse eelnõuga gaasisüsteemi toimimise ja süsteemis tegutsemise põhimõtted sarnasemaks Euroopa Liidu gaasisüsteemidega.

„See aasta oli Eesti gaasiturul ajalooline – esmakordselt tarniti Eestisse maagaasi ligi veerandi ulatuses Leedust. See tähendab, et on tekkinud reaalsed alternatiivid ühele tarneallikale ning Eesti peab tekkinud võimalust enda kasuks pöörama,“ sõnas Michal.

/07.12.2015/

Veel uudiseid samal teemal

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Läti majandusminister Jānis Vitenbergs allkirjastasid koostööleppe digitaalselt.
18.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti ja Läti sõlmisid ühise meretuulepargi eelarendamise leppe

Eesti majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Läti majandusminister Jānis Vitenbergs allkirjastasid sel nädalal vastastikuse mõistmise memorandumi, mille eesmärgiks on riikide koostöös meretuulepargi eelarendamine.

Kokkuleppega lakkab elektrikaubandus Valgevenega pärast sealse tuumajaama käivitumist ja selleks rakendatakse elektri päritolu tunnistuste süsteem. Foto: Fré Sonneveld/Unsplash
01.09.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Balti riigid saavutasid elektrikaubanduse kokkuleppe

Eesti, Läti ja Leedu energeetika eest vastutavad ministeeriumid saavutasid eile kokkuleppe kolmandate riikidega toimuva elektrikaubanduse toimimises pärast Valgevene tuumajaama käivitamist.