Sa oled siin

Lubi: välisinvesteeringute meelitamise ambitsioon peaks olema oluliselt suurem

14.12.2016

EASi välisinvesteeringute keskuse aastalõpuseminaril märkis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler ja EASi nõukogu aseesimees Viljar Lubi, et Eesti aastaste kaasatavate välisinvesteeringute maht peaks majanduse kasvu elavdamiseks olema vähemalt poole suurem.

Lubi märkis kommenteerides EASi järgmise aasta tegevuskava, kus on esialgu planeeritud otseste välisinvesteeringutena 80 miljonit eurot, et tema see on üks madalamaid eesmärke viimaste aastate jooksul. Ta ütles, et klassikalise riigi turundamise asemel tuleks keskenduda konkreetsetele investeeringuprojektidele.

"See ei ole kerge, aga meie ambitsioon peab olema palju suurem," ütles Lubi, "ja selle saavutamiseks peaksime oluliselt rohkem oma tegevusi fokusseerima ehk tegelema üksikute kõige tähtsamate klientidega, ning jah, seetõttu tegema ka vähem klassikalist riigipromo. Meie tulemus ei sõltu loomulikult ainult välisinvesteeringute keskusest, kuid meie välisesindajad on niiöelda esiliinil ja tunnetavad kõige paremini, mida on tarvis teha selleks, et aasta lõpuks tulemus ära tuua. Koostöös inimestega Tallinnas paneme kokku väärtuspakkumise ja siis peame selle ka maha suutma müüa."
 
Lubi sõnul kasutavad samasugust lähenemist ka meie eeskujuks olevad väikeriigid nagu Taani ja Iirimaa.

"Näiteks üliedukas välisinvesteeringute meelitaja Iirimaa on seadnud oma riigi eesmärgiks tuua viie aastaga riiki 900 uut välisinvesteeringut, aastas teeb see 180 uut projekti," selgitas Lubi. "Arvestades, et Iirimaa on Eestist umbes neli korda suurem, oleks võrreldav ambitsioon Eesti puhul vähemalt 45 uut investeeringut aastas."
 
Lubi täpsustas, et see tähendab, et rahuldava tulemuse saamiseks, peaks iga EASi välisesindaja keskenduma viiele-kuuele kõige tähtsamale projektile aastas. EASi välisinvesteeringute keskus ongi viimasel ajal selle suuna võtnud, keskenduma peab reaalsete mõõdetavate tulemuste äratoomisele.
 
Täna toimus Sokos Hotell Viru Konverentsikeskuses EASi välisinvesteeringute keskuse aastalõpuseminar, millest võtsid osa kõik EASi välisesindajad ja välisinvesteeringute keskuse töötajad.

/14.12.2016/
 

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti tarbijate huvide kaitsmise võimalused e-ostlemisel laienesid

Täna jõustub Euroopa Liidu tarbijakaitsealase koostöö määrus, mis võimaldab avastada ja lõpetada piiriüleseid rikkumisi kiiremini ning tugevdab tarbijate huvide kaitset e-kaubanduses.

Minister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid.
10.12.2019|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesti on maailma e-kaubanduse indeksis 14. kohal

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tänas Eesti E-Kaubanduse Liidu 11. aastapäeval e-ettevõtjaid ning tunnustas liitu ja koostööpartnereid aktiivse e-kaubanduse edendamise eest.