Sa oled siin

Liikluskomisjon: naastrehvide kasutamist tuleks vähendada

17.06.2009

Täna pärastlõunal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimunud liikluskomisjon leidis, et naastrehvide kasutamist tuleks vähendada hooajaliselt 15. oktoobrist 31. märtsini.
Liikluskomisjoni istungil andis kõigepealt ülevaate Maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane liiklusohutusest 2009. aasta esimese viie kuu andmete põhjal.

Vane sõnul on vähenenud inimohvritega lõppenud liiklusõnnetuste arv esimese viie kuu jooksul aastataguse perioodiga kahanenud märkimisväärselt 30 protsenti – sealjuures inimohvreid on aastatagusega vähem 14 protsenti (126 inimest). Vane sõnul on kahanenud eelkõige õnnetused jalakäijatega, negatiivse trendina tõi Vane välja, et kasvanud on alaealiste jalgratturitega toimunud õnnetuste arv.

Mart Normet Eesti Rahvusringhäälingust tutvustas komisjoni liikmetele sügisest kavandatavat liiklusohutuse teemalist hommikuprogrammi Eesti Televisioonis, milles hakatakse koostöös Maanteeametiga edastama hommikul värsket liiklusinfot.

Komisjon käsitles ka naastrehvide kasutamist ning leidis, et naastrehvide kasutamist tuleks hooajaliselt vähendada sarnaselt Soomes ja Rootsis kehtivaga 15. oktoobrist kuni 31. märtsini ning teha teavitustööd sõidukijuhtide seas lamellrehvide kasutuselevõtuks.  

Viimase ettekandena tegi Riho Tänak Politseiametist komisjonile ülevaate liiklusõnnetuste põhjuste uurimisest ning tutvustas liiklusõnnetuste uurimist Harjumaal. Liikluskomisjon leidis, et liiklusõnnetuste põhjuste paremaks väljaselgitamiseks ning ennetustöö tõhustamiseks on vajalik moodustada sarnaselt Harjumaal toimivale liiklusõnnetuste põhjuste uurimise komisjonile sarnased komisjonid ka ülejäänud Eesti piirkondades, kokku neljas regioonis.

Liikluskomisjoni kuuluvad majandus- ja kommunikatsiooniminister, justiitsminister, haridus- ja teadusminister, sotsiaalminister, rahandusminister, siseminister, Politseiameti peadirektor, Maanteeameti peadirektor, Eesti Riikliku Autoregistrikeskuse direktor ning omavalitsuste ja tehnikakõrgkoolide esindajad.

Valitsuse 2008. aasta 27. veebruari korraldusega moodustatud liikluskomisjoni ülesanded on „Eesti rahvuslikust liiklusohutusprogrammist 2003–2015” tulenevate tegevuste koordineerimine, liiklusohutuse strateegiliste eesmärkide püstitamine ja ettepanekute tegemine valitsusele liiklusohutusega seotud probleemide lahendamiseks.
Liikluskomisjon koguneb kord kvartalis, komisjoni juhib majandus- ja kommunikatsiooniminister. Järgmine istung toimub 28. oktoobril 2009.